Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne - koszty leczenia za granicą

Tanie ubezpieczenie turystyczne Szczecin

Ubezpieczenie turystyczne w Szczecinie

W Etapia Ubezpieczenia Szczecin doradzimy przy wyborze ubezpieczenia turystycznego

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas podróży turystycznej w razie nieprzewidzianych sytuacji. U nas bez zbędnych formalności, szybko i niedrogo ubezpieczysz swój wyjazd. Nasi doradcy pomogą  dopasować polisę do Twoich potrzeb i wyjaśnią wszystkie jej aspekty. Bez względu czy jedziesz na plażę do Hiszpanii, Turcji, Egiptu czy na narty do Włoch czy Francji z rozszerzeniem o alkohol czy COVID-19. Ubezpieczenie sprawi, że nie będziesz musiał przejmować się kosztami leczenia, a także znajomością języka – ubezpieczyciel zajmie się wszystkim za Ciebie!

Zapraszamy Etapia Ubezpieczenia Szczecin

Zapytaj o cenę ubezpieczenia turystycznego
Masz pytania?
Zadzwoń zapytaj o warunki ubezpieczenia

tanie ubezpieczenia turystyczne

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Koszty leczenia za granicą

Ubezpieczenie kosztów leczenia KL to rodzaj ubezpieczenia turystycznego z którego pokrywa się badania medyczne, wizyty lekarskie domowe i w gabinetach, czas spędzony w szpitalu zabiegi i nagłe operacje oraz transport

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu to jeden z  elementów polisy turystycznej. Otrzymamy odszkodowanie w razie kradzieży lub zniszczenia rzeczy osobistych i elektroniki która znajdowała się w bagażu.

OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje ochroną odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego. Odszkodowanie otrzyma poszkodowana przez nas osoba. Nie możemy mylić tej ochrony z obowiązkowym ubezpieczeniem OC .

Ubezpieczenie assistance

Assistance  zagwarantuje nam pomoc w rezerwacji hotelu, biletów lotniczych, pomoc w podróży. Dzięki assistance prowadzone będą poszukiwania  zarówno w górach jak i na morzu.

Ubezpieczenie NNW

NNW oznacza następstwa nieszczęśliwego wypadku. Następstwa objęte ochroną ubezpieczeniową to trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Odszkodowanie otrzymasz na przykład za złamanie ręki czy nogi na stoku.

Sporty ekstremalne

Jedziesz na narty a może będziesz nurkował? Jeśli tak koniecznie musisz wykupić to rozszerzenie w ubezpieczeniu turystycznym. Polisa będzie droższa ale masz pewność że zadziała na stoku.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie zabezpieczyć Cię od finansowych kosztów niespodziewanych sytuacji. Nie musi to być podróż zagraniczna, może być nawet jednodniowa wycieczka w góry, nad morze czy do jednego z polskich miast.  Na polisę mogą składać się różne zakresy ochrony, dobrane w taki sposób, by zabezpieczyć przed najczęstszymi problemami podczas danej podróży. Wielu ubezpieczycieli oferuje różne polisy, w zróżnicowanych cenach, dlatego dokonanie wyboru nie jest łatwe. W Etapia Ubezpieczenia Szczecin otrzymasz pomoc doradców. Pomogą dobrać tanie i dopasowane ubezpieczenie do Twojej podróży.

Obojętnie od tego, czy wyruszamy na koniec tygodnia w góry, czy na krótki wypad do Szczecina, powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu, a w szczególności podczas zagranicznych wojaży.

Ubezpieczenie turystyczne z ochroną COVID

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne

Dokładnie obliczmy na ile czasu wyjeżdżamy i koniecznie uwzględnijmy w tym czas przejazdu. To właśnie podróż, a nie sam pobyt jest najczęściej niebezpieczny. Ubezpieczamy się na określoną ilość dni, dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie długości naszego pobytu. Stawka ubezpieczenia turystycznego jest zależna także od rodzaju transportu jakim udamy się w podróż. Do wyboru jest ich wiele, jednak dla ubezpieczyciela jedne są bardziej niebezpieczne od drugich, a to oznacza podwyższenie stawki. Musimy być przygotowani na to, że jeśli zamiast pociągiem zdecydujemy się na podróż własnym samochodem, zapłacimy więcej za ubezpieczenie turystyczne Szczecin.

Najczęściej ubezpieczenie turystyczne wykupujemy na kilka dni przed planowanym wyjazdem, jednak już wtedy musimy dokładnie zastanowić się jakie cenne przedmioty spakujemy do walizki. W przypadku wyjazdu służbowego jest to najczęściej ubezpieczony laptop, jednak gdy wybieramy się całą rodziną na wakacje w grę wchodzi kilka aparatów cyfrowych, kamery a także sprzęt narciarski bądź taki do nurkowania. Ostatnim ważnym dla ubezpieczyciela czynnikiem przy ustalaniu wysokości stawki jest nasz stan zdrowia.

Wyjazdy turystyczne mogą zakończyć się zaskakującymi wydarzeniami są to np urazy ciała, utrata dokumentów, kradzież bagażu. Aby zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami, oferujemy wam  ubezpieczenia turystyczne najbardziej znanych firm w Polsce. Paleta tych ubezpieczeń jest bardzo szeroka, a zakres ochrony można dobrać w zależności od własnych potrzeb i wymagań. Jeśli chcemy podczas wyjazdu wakacyjnego lub zimowego czuć się komfortowo i bezpiecznie, to ubezpieczenie wyjazdowe jest nam bardzo potrzebne. Posiadając taką ochronę będziemy pewni, że naszego wymarzonego urlopu nie zepsuje nam niespodziewane zdarzenie.

Ubezpieczenia wyjazdowe stają się już standardem. Wielu z nas kojarzą się jedynie z ubezpieczeniem NNW lecz opcji jest dużo więcej. Jednak musimy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru Towarzystwa Ubezpieczeniowego na kilka spraw. Jedną z nich jest zakres ochrony jakie dany pakiet oferuje oraz do czego zobowiązane jest Towarzystwo Ubezpieczeń, w przypadku wystąpienia szkody.

Zbliża się sezon wakacyjny, w takim razie powinno się się do niego przygotować. Co zrobić, ażeby wakacyjny wyjazd nie zamienił się w film grozy z przyczyny wysokich rachunków za leczenie? Wykupując wycieczkę bądź wyjeżdżając na własną rękę mało kto rozmyśla o nieprzyjemnych sprawach, jakie mogą się zdarzyć. Jeśli wiemy, że w cenę wyprawy wliczone jest ubezpieczenie z biura podróży, to bardziej ciekawią was takie rzeczy, jak wielkość pokoju, odległość od morza jeziora, lub punktów rekreacyjnych. Powinno się wprawdzie przyjrzeć się, w której sytuacji ubezpieczyciel zrealizuje tobie odszkodowanie i czy na pewno nie będziemy musieli mimo wszystko pokryć koszta za pobyt w szpitalu. Na co wskutek tego należy zwracać uwagę w czasie doboru wakacyjnego ubezpieczenia?

Polisa na narty ubezpieczenie narciarza

Święta na stoku? Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób ale nie każdy pamięta aby na tą okazję wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Przed wyjazdem dobrze jest się upewnić czy jesteśmy chronieni przed kosztami leczenia.

Polisa turystyczna na narty jest opcją dodatkową i nie jest obowiązkowa przy wyjeździe w góry. Analizy kosztów jakie są ponoszone za leczenie pokazują, że warto wykupić dodatkową polisę. Zespół naszych ekspertów  opracował specjalny poradnik, który pokazuje jak bezpiecznie cieszyć się z białego szaleństwa. Pierwszą zasadą jest aby zadbać o zabranie ze sobą numeru polisy przed wyjściem na stok- nie ma znaczenia czy jest on wydrukowany czy jest on w telefonie. Należy także mieć ze sobą numer alarmowy do Centrum Pomocy. Dane te znacznie przyspieszą formalności i pomoc w razie wypadku na stoku. Centrum alarmowe, działające po to aby udzielić każdej pomocy bezpośrednio po zdarzeniu czy wypadku, ma być szybką formą bezstresowej informacji. 

Ubezpieczenie dla narciarza Szczecin

Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę?

Dzięki ubezpieczeniu możemy bezpiecznie odpoczywać, bez martwienia się, że w razie nieprzewidzianych sytuacji, nagłej choroby, wypadku czy problemu z bagażem będziemy narażeni na wysokie koszty oraz stres. Ubezpieczenie zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ale żeby tak się stało, musi zostać odpowiednio dobrane, a my musimy wiedzieć, jak z niego skorzystać. Podczas podróży może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Wybierając ubezpieczenie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na zakres jego ochrony oraz sprawdzić, czy obejmuje region, w który chcemy się udać. Niektóre polisy mają wyłączenia. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić nam np. wypłaty odszkodowania. Często objęte tym są szkody, które powstały w wyniku złamania prawa, rażącego niedbalstwa lub pod wpływem alkoholu.

Wyłączenia znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Po wykupieniu ubezpieczenia koniecznie musimy zanotować numer kontaktowy, pod który należy zadzwonić w razie problemów w czasie wyjazdu. Dodatkowo warto zabrać ze sobą dokument ubezpieczenia zawierający zakres ochrony, jak i sumy ubezpieczenia. Warto także zrobić zdjęcia lub skany polisy. Najczęściej ubezpieczyciel będzie wymagać oryginałów dokumentów poniesionych wydatków. Dlatego konieczne jest zbieranie wszystkich otrzymanych dokumentów związanych np. z leczeniem. Szkodę zgłaszamy niezwłocznie. Oczywiście w pierwszej kolejności musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wszelkie instrukcje o sposobie zgłaszania będą zawarte w polisie. Jednocześnie doradca ubezpieczeniowy powinien wytłumaczyć nam wszelkie możliwe wątpliwości.

Leczenie na wycieczce – Koszty leczenia za granicą KL

To kluczowe ubezpieczenie, bez jakiego zdołamy narobić sobie mnóstwo kłopotów, w szczególności za granicą. Powinno się pamiętać, Iż koszt przyjazdu ambulansu może się wahać od 400 zł. w Egipcie do 2 tys. zł. w Hiszpanii, nie mówiąc w tym momencie o makabrycznych rachunkach za wizytę u doktora względnie za pobyt w szpitalu. Przy wyborze polisy ubezpieczeniowej powinniśmy sprawdzić, czy ubezpieczenie kosztów leczenia obowiązuje również w prywatnych klinikach. Może się bowiem okazać, Iż ubezpieczyciel pokrywa koszt państwowej opieki, jaka jest na niezbyt dużym pułapie, w szczególności w państwach afrykańskich albo azjatyckich. Solidne ubezpieczenie turystyczne zapewni tobie konsultacje aparat telefoniczny z lekarzem mówiącym po polsku, konsultacje i badania medyczne na miejscu włącznie z hospitalizacją, czy usługi transportowe medyczny do placówki medycznej, powiem więcej do Polski. To wszystko powinno być osiągalne na całodobowy telefon, którego numer jest podany na polisie.

Ubezpieczenie NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW zapewnia nam ochronę w sytuacji utraty zdrowia lub nawet śmierci, będących następstwem nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia ono wypłatę środków w razie uszczerbku na zdrowiu. Podczas podróży turystycznych o wypadki nietrudno, złamanie nogi, skręcenie kostki doznanie udaru słonecznego może zdarzyć się każdemu. Podczas wyboru ubezpieczenia od następstwa nieszczęśliwych wypadków pamiętajmy, by sprawdzić wyłączenia, które znajdą się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Wysikość tego uszczerbku oblicza specjalna komisja, powołana przez ubezpieczyciela. Warto pamiętać, Iż to ubezpieczenie może nie obejmować wszystkich sytuacji, jak zawał serduszka, zapalenie wyrostka, czy udar mózgu. Wypada więc dokładnie przeczytać tzw. wyłączenia w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Trzeba również sprawdzić sumę  świadczeń w momencie wypadku, mogą być one bardzo niskie.

Ubezpieczenie OC na podróż - OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pozwoli na pokrycie szkód, które wyrządziliśmy my, ale także nasze dzieci. Szczególnie podczas rodzinnych wyjazdów może się tak stać, że nasze pociechy przypadkowo np. zniszczą wazon. Ubezpieczenie OC pokryje te koszty. Z kolei, gdy posiadamy OC w życiu prywatnym, warto sprawdzić, czy ono obejmuje podróże, jeśli nie – można je rozszerzyć. Jest to najczęściej tańsza opcja niż zakup osobnego OC na podróż.  W przypadku, kiedy okaże się, że byliśmy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, żaden ubezpieczyciel nie pokryje kosztów naszego wybryku.

Ubezpieczenie dla sportowców

Jeśli wyjazd ma na celu uprawianie sportów ekstremalnych, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie sportowe. Tym sposobem zapewniamy ochronę sobie i sprzętów, który bierzemy w podróż. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje różne warianty tych ubezpieczeń, dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy. Przy uprawianiu sportów ekstremalnych jak np. windsurfing, narty, ski czy nurkowanie powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniu dla sportowców. Raz za razem towarzystwa ubezpieczeniowe sugerują nie tylko pakiet dla naszego sprzętu sportowego, ale też pomoc prawną. Najlepszym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej polisy na narty. Trzeba to zrobić na kilka dni przed przewidywanym odjazdem. Przed wycieczką zapraszamy do porównania ofert w naszej firmie.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

W zakresie  assistance dostajemy ubezpieczenie bagażu. Zakres ubezpieczenia bagażu podręcznego zapewnia wypłatę w przypadku kradzieży lub zniszczenia. Często w naszych walizkach przewozimy rzeczy o znacznej wartości takie jak: lustrzanka czy laptop. Towarzystwo ubezpieczeniowe może szybko nam pomóc. Minusem jest to, iż wypłata zazwyczaj zwyczajowo nie jest za zbyt duża więc trzeba sprawdzić tą kwotę i dostosować ja do swoich potrzeb.

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne Pamiętajmy, że istnieje wiele dodatkowych ubezpieczeń turystycznych, z których możemy skorzystać. Zabezpieczają one nas w przypadku problemów z samochodem, rezygnacji z podróży, czy zapewniają klauzulę alkoholową, która zagwarantuje ochronę ubezpieczeniową, nawet gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu. By doprecyzować dodatkowe ubezpieczenia, koniecznie skontaktujmy się z doradcą.

Ubezpieczenie COVID — zabezpiecz siebie i swoją rodzinę

Szczególnie podczas podróży, odwiedzając nowe miejsca, mijając wielu ludzi, jesteśmy zagrożeni zachorowaniem na COVID-19. Ubezpieczenie w przypadku zachorowania na koronawirusa zabezpieczy nas przed wysokimi kosztami. Sfinansuje test na obecność SARS-CoV-2, koszty związane z zachorowaniem i hospitalizacją, wydłużeniem wyjazdu oraz odbyciem kwarantanny. Dodatkowo możemy zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z rezygnacją z wyjazdu w związku z COVID-19. Ubezpieczenie zabezpieczy nas i naszą rodzinę w razie nagłego zachorowania.

Cena ubezpieczenia turystycznego

Cena ubezpieczenia turystycznego jest zmienna i zależy od wielu czynników. Polisa na narty będzie droższa o takiej która ma chronić wyjazd nad morze. Za pomocą kalkulatora ubezpieczenia turystycznego wstępnie wycenisz koszty, a nasi agenci doprecyzują zakres polisy i klauzule takie jak:

Jaka jest cena ubezpieczenia turystycznego

Cena od 5

Dziennie

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Indywidualny kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenia turystyczne dla
Ciebie i Twojej rodziny

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych online pozwoli nam na porównanie wielu ubezpieczeń dostosowanych do Ciebie. Nie ma znaczenia, w jakim miejscu się znajdujesz, skorzystaj z kalkulatora, a nasi doradcy przygotują dokumenty. Polisę otrzymasz drogą elektroniczną opłacisz ją wygodnie przelewem lub blikiem. Ubezpiecz siebie i swoją rodzinę na wypadek wystąpienia wielu niechcianych sytuacji. Wybierz spośród dostępnych opcji.

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Wybierz towarzystwo w którym chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne na podróże w kraju i za granicą

Masz pytania?

Zapytaj o cenę ubezpieczenia turystycznego

Co najczęściej ubezpieczają nasi klienci
Szukasz ubezpieczenia turystycznego ? - Mamy dla Ciebie wszystkie odpowiedzi

Często zadawane pytania - Ubezpieczenie mieszkania Szczecin

1.Czy mogę ubezpieczyć siebie i swoją rodzinę?

Tak, ubezpieczenie może objąć Cię i Twoich najbliższych, a nawet pupile. Podczas kontaktu z doradcą należy zaznaczyć, że chcemy ubezpieczyć swoją rodzinę.

2.Na jaki okres mogę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Najczęściej klienci ubezpieczają podróż od wyjścia z domu na lotnisko aż do samego powrotu. Jeśli wyjazd się przedłuży zawsze możesz dokupić dodatkowe ubezpieczenie na pozostały okres.

3.Ile kosztuje akcja ratunkowa z udziałem helikoptera?

Podczas akcji ratunkowych helikoptery najczęściej wykorzystywane są w górach i miejscach trudnodostępnych. W krajach europejskich kosztami tych akcji jest obciążony poszkodowany – ich koszt to nawet 50 tys. złotych

4.Czy będąc już na wakacjach, mogę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Tak, jednocześnie należy to uwzględnić podczas kontaktu z doradcą ubezpieczeniowym. Może jednak obowiązywać karnecja w ubezpieczeniu.

5.Czy mogę ubezpieczyć się na wypadek rezygnacji z wyjazdu?

Oczywiście tak, możesz ubezpieczyć się na wypadek problemów, które spowodują brak możliwości wzięcia udziału w podróży lub od zmiany planów.

6.Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje uprawianie sportów?

Tak, z zasady obejmuje uprawianie sportów rekreacyjnych takich, jak kajakarstwo, jazda na rowerze, tenis ziemny, trekking jazda na nartach. Jeśli chcesz uprawiać sporty ekstremalne, musisz skorzystać z dodatkowego zakresu ubezpieczenia.

7.Jak zgłosić szkodę?

Jeśli wystąpiła szkoda, która jest objęta ubezpieczeniem, należy jak najszybciej (do X dni) zgłosić to na infolinii. Konsultant poinformuje Cię o dalszych krokach, które musisz wykonać. Wypłata odszkodowania może nastąpić na podstawie ustaleń telefonicznych lub po przyjeździe rzeczoznawcy.

10.Czy karta EKUZ zastępuje ubezpieczenie?

Karta EKUZ zapewnia ograniczony zakres ochrony. Pozwala na korzystanie z opieki zdrowotnej w krajach UE, na takich samych zasadach, na jakich udzielane są świadczenia ich obywatelom. W wielu krajach podczas wizyty trzeba dopłacić i karta EKUZ nie zwolni nas z tego obowiązku.

8.Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Wybór ubezpieczenia zależy od indywidualnych potrzeb. Dobrze jest skorzystać z usług doradcy, który wesprze Cię przy wyborze zakresu ubezpieczenia.

9.Za jakie zdarzenia ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności?

Wszystkie zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie odpowiada, wyszczególnione są w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli masz wątpliwości, dopytaj doradcę ubezpieczeniowego.

6.Jak udokumentować koszty leczenia?

Do udokumentowania kosztów leczenia konieczne będą oryginały dokumentów. Najlepiej zbierać wszystkie dokumenty, które otrzymujemy od lekarzy.

11.Jak skontaktować się z ubezpieczycielem podczas pobytu za granicą?

Z ubezpieczycielem najczęściej kontaktujemy się telefonicznie. Numer telefonu czy forma kontaktu znajduje się na polisie ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie turystyczne COVID-19

Pandemie, epidemie COVID-19, katastrofy samolotów, ataki i konflikty zbrojne – trzeba przyznać, że ostatnie miesiące nie napawają optymizmem, a wręcz przeciwnie obfitują w doniesienia o tragicznych wydarzeniach w każdym niemalże regionie świata. Jak zatem zaplanować urlop, by bezpiecznie wypocząć? Gdzie udać się na wakacje?

Z rozwagą wybierz miejsce docelowe
Zanim zapadnie decyzja o wyborze miejsca, gdzie spędzisz urlop w tym roku, dobrze sprawdź, czy region, który zechcesz odwiedzić jest bezpieczny. Nie warto jest sugerować się ofertami biur podróży, które co prawda ostrzegają klientów, gdy sytuacja jest w danym kraju niebezpieczna, ale oferty pobytów wycofują w ostateczności. Aby znaleźć rzetelne i potwierdzone informacje warto zajrzeć na stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a przede wszystkim w serwisie – Polak za granicą – tam na bieżąco publikowane i aktualizowane są ostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w wybranych regionach. Ponadto opublikowane są tam cenne porady, które mogą okazać się przydatne podczas podróży.

Poziom bezpieczeństwa w każdym kraju opisywany jest na czterostopniowej skali:

1. Zachowaj zwykłą ostrożność.
2. Ostrzegamy przed podróżą.
3. Nie podróżuj.
4. Opuść natychmiast.

Stworzona została również mobilna wersja serwisu – Polak za granicą – możesz ją pobrać jako aplikację iPolak, która jest dostępna na urządzenia z systemami: Android, iOS oraz Windows Phone. Zainstaluj ją w swoim telefonie i bądź na bieżąco,

Regiony wysoce ryzykowne
W tej chwili niestabilna sytuacja panuje w Turcji, w związku z niedawnym zamachem stanu i wprowadzonym tam stanem wyjątkowym. Nie można czuć się bezpiecznie również we Francji, Belgii i Niemczech, gdzie na przestrzeni ostatnich tygodni doszło do zamachów terrorystycznych. Z uwagi na wojnę w Syrii, warto abyś omijał kraje Bliskiego Wschodu takie, jak: Irak, Iran, Liban, Arabia Saudyjska, a także Afganistan i Pakistan. Dużym ryzykiem obciążone są również podróże do Izraela i Palestyny. Wysokie zagrożenie terrorystyczne panuje także w krajach Afryki Północnej – Maroku, Tunezji, czy Algierii i na azjatyckich wyspach – Malezji i Indonezji. Zaleca się również, by na bieżąco podążać za informacjami ze świata – pamiętaj, że zmieniają się one bardzo dynamicznie.

Przed wyjazdem – sprawdź to!
Kiedy już podejmiesz decyzję o wyborze swojego miejsca wypoczynku, dobrze przygotuj się do podróży, by na miejscu nie zastała Cię przykra niespodzianka. Koniecznie sprawdź wszystkie wymagania dotyczące dokumentów podróżnych, które obowiązują w krajach, które zechcesz odwiedzić. Upewnij się, że nie potrzebujesz wizy i sprawdź czas ważności swojego paszportu. W końcu nikt z nas nie chce na miejscu borykać się z podobnymi formalnościami, które mogą popsuć cały wyjazd.
Pamiętaj o tym, by poinformować swoich bliskich, gdzie dokładnie się wybierasz – podaj im dane dotyczące lotów, z których będziesz korzystać, a także dokładną trasę podróży i miejsca swojego pobytu. Zadbaj o to, by być w stałym kontakcie z bliskimi.
Jeżeli zdarza Ci się często wyjeżdżasz w egzotyczne miejsca lub zdecydowałeś się odwiedzić niebezpieczny region, to zaleca się, abyś przed wyjazdem zarejestrował się w systemie Odyseusz, stworzonym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych z myślą o osobach podróżujących. Jeżeli w miejscu, w którym aktualnie przebywasz wydarzy się coś niespodziewanego, MSZ będzie mógł nawiązać z Tobą kontakt i udzielić niezbędnych wskazówek lub pomocy. Jedną z podstawowych zasad podróżowania jest, by nie wybierać się na eskapadę samotnie.

To powinieneś wiedzieć przed wyjazdem!

Nie ufaj wyłącznie kolorowym przewodnikom i folderom biur podróży. Jeszcze z domu postaraj się poznać okolicę, do której wybierasz się na własną rękę. Zainteresuj się zwyczajami panującymi w danym kraju – a w szczególności tymi związanymi z obowiązującą tam religią. Nie narażaj się mieszkańcom i nie prowokuj swoim zachowaniem bądź niestosownym strojem. Szanuj lokalne zwyczaje.

  • Zaleca się, abyś sprawdził choroby i infekcje, które najczęściej występują w danym regionie. Koniecznie weź ze sobą potrzebne lekarstwa, przyjmij wcześniej zalecane szczepienia.
  • Wymaga się, abyś sprawdził obowiązujące w danym regionie przepisy, a podejmując odpowiednie kroki zabezpiecz się przed przypadkowym naruszeniem prawa. Jeżeli w swoją podróż wybierasz się samochodem, to sprawdź za co najłatwiej można otrzymać tam mandat.
  • W chwili zwiedzania popularnych i zatłoczonych miejsc bądź spokojny i opanowany. Skup się i obserwuj, co dzieje się wokół Ciebie. Strzeż swojego bagażu i nie zostawiaj go w przypadkowym miejscu.
  • W momencie, kiedy przebywasz w rejonie o podwyższonym ryzyku, unikaj tłumów ludzi, bazarów i placów. Miej odłożoną gotówkę na wszelki wypadek. A w razie jakiekolwiek niebezpieczeństwa zawsze stosuj się do poleceń miejscowych władz, unikaj podróży nocą. Pamiętaj również o tym, by nie zawierać przypadkowych znajomości, a nocuj tylko w polecanych miejscach.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?
W zasadzie nie ma tutaj większego znaczenia fakt, do którego kraju wybierasz się w swoją podroż i jaki przybierze ona charakter (prywatny czy służbowy). Jeszcze przed wyjazdem obowiązkowo wykup polisę turystyczną. Będzie ono w stanie pokryć koszty opieki lekarskiej lub pobytu w szpitali, gdy okaże się on konieczny. Ponadto zapewni także akcję poszukiwawczą i ratowniczą, gdy zajdzie taka potrzeba. Zdecydowanie nie powinieneś pozostawiać zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę – potraktuj to zadanie poważnie.

Podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego sprawdź sumę polisy, porównaj warianty i oferty różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Przed jej wykupieniem sprawdź średni koszt wizyty lekarskiej, czy pobytu w szpitalu w kraju, do którego jedziesz. Zdecydowanie nie powinieneś sugerować się wyłącznie ceną polisy, bo może się okazać, że jej wysokość nie będzie w stanie pokryć kosztów Twojego leczenia. Weź pod uwagę, że wezwanie karetki w krajach Europy Zachodniej to koszt równy kilka tysięcy złotych, a każdy dzień spędzony w szpitalu kosztuje ok. 600 zł lub więcej. Jeżeli planujesz wyjazd na inny kontynent to wiedz, że koszty rosną, a akcje ratunkowe i transport do kraju daje gigantyczne sumy. Wobec czego nie warto na tym oszczędzać!

Ufaj tylko sobie!
Polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje zagrożeń związanych z terroryzmem, zamieszkami, czy stanem wyjątkowym. Wybierając urlop w regionach o podwyższonym ryzyku, jedziesz na własną odpowiedzialność. Niemniej jednak masz prawo do negocjacji warunków ubezpieczenia, gdy jest to wyjazd służbowy i firma nie pozostawia Ci wyboru. Warto pamiętać, że ubezpieczyciele są coraz bardziej elastyczni, bo sytuacja na świecie nie jest do przewidzenia.

Część ubezpieczycieli pomaga w wydostaniu się z niebezpiecznego regionu w momencie, kiedy klienta zaskoczy groźna sytuacja. Niemniej jednak podobne informacje muszą być zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi należy zapoznać się podczas zawierania umowy. Szczególną uwagę zwróć na wyłączenia od odpowiedzialności.

Urlop w Polsce – alternatywa na niespokojne czasy
Jeżeli każda informacja o kolejnym zamachu, czy katastrofie samolotu sprawia, że drżysz ze strachu o swoje i bliskich życie, to może warto by było rozważyć pozostanie w kraju w trakcie urlopu? Czy warto, abyś ulegał modzie na egzotyczne wakacje, skoro każda napływająca informacja przyprawia Cię o palpitacje serca? Może dla spokoju Twojego i rodziny wybierzesz bieszczadzkie połoniny, czy zaplanujesz przejazd rowerem całego Wybrzeża. Wspaniale widoki będą w stanie zaoferować Ci również Tatry. Możesz być pewien, że Polska także potrafi być piękna i dać wiele możliwości wspaniałego wypoczynku.

Podsumowanie:

  • Udając się w niebezpieczny rejony, jesteś na własną odpowiedzialność – ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje zamieszek, terroryzmu i działań wojennych.
  • Dokładnie sprawdź wszystkie informacje dotyczące kraju, do którego się wybierasz.
  • Nie powinieneś podróżować sam – unikaj zgromadzeń, tłumów i strzeż swoich dokumentów.
  • Kup polisę turystyczną z rozszerzeniem o COVID 19

 

Kończy się ubezpieczenie auta?
Sam oblicz składkę
Kup OC i AC w pakiecie z mieszkaniem zaoszczędzisz jeszcze więcej.

Kończy się ubezpieczenie Twojego samochodu sprawdź cenę swojej polisy online. Wypełnij kalkulator i poznaj ile zapłacisz za polisę. Nasi klienci dzięki temu oszczędzają nawet 60 % na ubezpieczeniu auta. Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu OC i AC

Wypróbuj nasz kalkulator OC samochodu osobowego