Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ceny polis komunikacyjnych w Uniqa

cena ocUniqa planuje wysokie zyski!

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 15 stycznia, prezes Uniqa Andrzej Jarczyk poinformował, że w ocenie ekspertów jego firmy zysk uzyskany w 2014roku będzie najwyższym w historii firmy. Prezes Uniqa Polska zaznaczył także podczas swojej wypowiedzi jakie będą potencjalne skutki wejścia w życie Rekomendacji U.

– Ubiegły 2014 rok zapowiada się być najlepszym rokiem pod względem wyników finansowych. Mam nadzieję, że kolejny rok, który właśnie się rozpoczął, będzie jeszcze lepszy dla naszej firmy– podkreśla prezes Uniqa. – Jako firma, spodziewamy się także wzrostu składek przypisanych w 2015 roku. Firma chce także utrzymać wysokość składki przypisanej w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz podnieść o kilka procent, nie wi1)ęcej niż 10%, jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe.

– Patrząc całościowo na rynek, uważam, że rok 2015 przyniesie spłaszczenie przypisu składek. Rok 2014 to spadek przypisów o kilka procent. Prognozujemy, że poziom pod koniec roku będzie bliski lub poniżej zera.

Prezes Uniqa podaje także, że spółka w 2015 roku koncentrować będzie się szczególnie na rentowności firmy- Chcemy znacznie porządkować liczbę produktów w naszym portfelu. Chodzi nam głównie o rentowność, przy czym obniżenie kosztów własnych powinno przynieść nam większą konkurencyjność i szybkość działania. Staramy wyeliminować się z portfela produkty przynoszące zbyt duże koszty i chcemy skupić się na produktach flagowych, aby wyróżniały się one jakością wśród innych na rynku.

Już teraz Uniqa planuje kilkuprocentowy wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych biznesowych. W roku 2014 ceny polis wzrosły aż o 10%. Jak informuje prezes Uniqa Polska Andrzej Jarczyk, już w pierwszych miesiącach 2015 roku podniesione zostaną ceny ubezpieczeń. Marka zapowiada, że nie będzie jednak robione to dość szybko, a z rozwagą. Byłoby dużą głupotą i przejawem nieodpowiedzialności utrzymywanie na rynku zbyt niskiego poziomu cen ubezpieczeń OC. Uniqa ma dzieje, że wszyscy uczestnicy rynku zachowają się podobnie.

W konferencji prezes Uniqa Polska wspomniał także o swoich odczuciach na temat skutków jakie przynieść może Rekomendacja U. Ma to przede wszystkim ogromny wpływ na organizacje całości sprzedaży ubezpieczeń na rynku.Co więcej, sytuacja wpłynie także na banki, które będą musiały występować w roli agentów ubezpieczeniowych. Wszystkie oferowane polisy ubezpieczeniowe sprzedawane będą jako ubezpieczenia indywidualne a nie grupowe. Również prowizja jaka wypłacana była w formie up- front, będzie musiała zostać rozłożona w czasie.

Na chwile obecną polisy sprzedawane przy okazji sprzedaży kredytów czy karty kredytowej zapewniają ubezpieczenia grupowe. Obecnie banki zarabiają na prowizji od sprzedaży produktów. Zgodnie z Rekomendacją U, po wprowadzeniu zmian banki będą mogły oferować tylko ubezpieczenia indywidualne, a nie jak dotychczas grupowe. Jeśli nie będą przyjmować takiej formy- zmuszone będą z rezygnacji z polisy. Dodatkowo, po wprowadzeniu rekomendacji, tylko podmioty zarejestrowane w Komisji Nadzoru Finansowego jako osoby fizyczne, będą mogły sprzedawać polisy, wykonując działalność agencyjną.

Andrzej Jarczyk ocenia, że wszystkie te regulacje i zmiany mogą spowodować zmniejszenie się skłonności banków do sprzedaży ubezpieczeń. Jednak z drugiej strony, ocenia się, że mimo to wzrośnie zainteresowanie klientów produktami tego typu. Dzięki temu klient będzie bardziej świadomy produktu, który kupuje co spowoduje, że presja na uzyskiwane prowizje nie będzie aż tak duża ze strony pośredników. To natomiast poskutkuje większą gwarancja jakości wybieranego produktu i pewnością dokonanego wyboru. Obecnie i banki i firmy ubezpieczeniowe pracują nad dostosowanie oferty i strategii do nowych zmian. Planowane są także nowe innowacyjne produkty. Na pewno będą one bardziej korzystne dla klienta, co może skutkować zwiększenie popytu na tego typu ubezpieczenia. Znaczącą zmiana także będzie możliwość wyboru zakładu ubezpieczeń przez klienta.