Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ceny ubezpieczenia OC w I kwartale 2017 roku

etapia tanie ocW marcu 2017 roku średnia cena ubezpieczenia OC okazała się być wyższa aż o 44% aniżeli 12 miesięcy wcześniej. Zdecydowaną większość dużych miast dotknęły one jeszcze boleśniej. Otóż w Szczecinie polisy średnio podrożały o 62%, w Opolu o 65%, a w Warszawie aż o 78%! Ostatecznie w pierwszym kwartale 2017 r. podwyżki dość znacznie wyhamowały i utrzymują się na średnim poziomie około 1000 zł.

W 2017 roku OC droższe o 44% względem 2016

Jak wynika z analizy ponad 12 000 kalkulacji wykonanych w naszym kalkulatorze, marzec 2017 okazał się być droższy o około 44% niż marzec w 2016 roku. Wart uwagi jest fakt, iż w zeszłym roku już w okresie od stycznia do marca stawki wzrosły o 12%. Jak się okazuje w I kwartale 2017 r. wzrost ten był znacznie mniejszy i wyniósł zaledwie 2%. Ponadto w lutym ceny minimalnie spadły.

Wrocław, jako najdroższy przedstawiciel polis OC w Polsce

Obecnie najwięcej za ubezpieczenie OC płaci się we Wrocławiu (1239 zł), Szczecinie (985 zł), Poznaniu (1116 zł) oraz Warszawie (1322 zł). Dużo wyższe ceny w dużych miastach wynikają przede wszystkim z większego ruchu oraz prawdopodobieństwa stłuczki. Należy także pamiętać, że przy wyliczaniu składki zakłady ubezpieczeniowe kierują się przede wszystkim własnymi statystykami. Jest to główny powód, dlatego ceny w poszczególnych ubezpieczalniach aż tak znacząco mogą się różnić. Ze statystyk wynika tez, że na najtańsze OC mogą liczyć mieszkańcy Kielc, Rzeszowa oraz Opola.

Ogromne podwyżki dla kierowców w stolicy

Co najciekawsze, podwyżki dotknęły miasta wojewódzkie w zróżnicowanym stopniu. Zdecydowanie najwięcej powodów do narzekania mają mieszkańcy Warszawy, gdyż tam stawki podskoczyły aż o 78%. Niewiele lepiej jest w Opolu (64%) i Szczecinie (60%). Najniższe z dotychczasowych podwyżek odnotowano w Łodzi (28%) jednakże to właśnie tam w marcu 2016 roku obowiązkowe ubezpieczenie było najdroższe. Z tego oto powodu wzrost w tym mieście nie odbył się aż tak gwałtownie jak w pozostałych częściach naszego kraju.

Dlaczego ceny OC w ciągu 2016 roku tak wzrosły?

Otóż, dlatego, że wszystkim ubezpieczyciele zakończyli trwającą od lat wojnę cenową, ponieważ to właśnie ona przyniosła tym zakładom największe straty w segmencie OC. Wzrost cen ubezpieczenia OC był skokowy. Powinno się do tego dodać także utrzymującą się na wysokim poziomie liczbę wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach, ciągle rosnące kwoty wypłacanych odszkodowań, rosnącą liczna kancelarii odszkodowawczych oraz chęć wyrównywania stawek i wypłat z tytułu odszkodowań do poziomu bliższego krajom Unii Europejskiej.

Ponadto, mimo rosnących cen, ubezpieczalnie ciągle notują straty.W samym2016 roku w segmencie OC był to aż 1 mld zł. Co wpływa na tę kwotę?

  • Wypłaty odszkodowań.
  • Opłacanie rzeczoznawców, likwidatorów i prawników.
  • Koszty administracyjne.
  • Koszt wynajmu aut zastępczych.
  • Wynagrodzenie dla pracowników obsługujących klientów.

Obecnie najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego OC jest skorzystanie z naszego kalkulatora OC/AC, porównanie cen i zakup polisy online,  przez telefon lub osobiście za pośrednictwem naszego biura, gdyż jak wynika z wielu raportów, pechowiec, który nie porówna cen, może przepłacić nawet 1000 zł!