Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Czy wiesz, dlaczego warto się ubezpieczać?

czy warto się ubezpieczaćCzy warto się ubezpieczać? Wiesz, że ubezpieczenia są ważne, ale czy wiesz, czym się różnią, kiedy są obligatoryjne i od czego zależy ich opłata? Zasymilowanie kluczowej informacji nie jest takie wymagające, a pozwoli Ci uniknąć zdarzeń, w jakich powinieneś szkody uregulować we własnym własnym zakresie. Czy wiesz, po co dobrze się ubezpieczać? Jeśli zdarza Ci się zawierać polisę ubezpieczenia w ciemno, przedłużać umowę z przyzwyczajenia bądź nabywać pakiet produktów, dlatego że po zwyczajnie zawierzasz konsultantom, to sprawia, że przypuszczalnie jesteś jednym z tysięcy osobników, którzy marnują pieniądze i o tym nie wiedzą, lub plują sobie w brodę, gdy muszą pokryć szkody z własnej kieszeni.

Warto czy nie warto się ubezpieczać?

Tak,bowiem przemyślany zakup umowy ubezpieczeniowej pomoże zapewnić Ci finansową swobodę działania w razie zdarzeń, jakie pozbawią Cię auta, mieszkania czy pieniędzy. Jarzmo konsekwencji ów sytuacji cedujesz na ubezpieczalnię.

Czy wiesz, że…

  • Ubezpieczenie nie jest inwestycją. Bywa sprzedawane jako artykuł inwestycyjny, co nie świadczy w żadnym razie, iż daje korzyści pieniężne. Asekuracja ma pełnić rolę ochronną a nie oszczędnościową.
  • Niektóre zabezpieczenia są obligatoryjne, np. OC właścicieli pojazdów mechanicznych. Większa część zabezpieczeń jest tymczasem dobrowolna i może być dostosowana do Twoich wymagań. To m.in. zabezpieczenia autocasco, NNW, szyby czy assistance. Jeśli jednakże nie chcesz rozszerzonego ubezpieczenia poza OC, nie musisz go kupić.
  • Zasada ograniczonego zaufania jest trafną procedurą lustracji ofert. Można opierać się na tym, co proponuje doradca, ale samodzielne oszacowanie warunków u innych ubezpieczycieli nauczy Cię wynajdowania szczegółów w polisie.
  • Korzystanie z porównywarek propozycji zaoszczędza Twój czas, jako że daje Ci sposobność skonfrontowania propozycji kilku TU. Możesz wybrać tą, jaka będzie dla Ciebie w najwyższym stopniu stosowna.
  • Wszelkie ubezpieczenia dodatkowe mają szczegółowy zakres asekuracji, to znaczy, iż pewnych zdarzeń mogą nie obejmować. Może się okazać, że polisa na dom, którą przedłużasz od paru lat, nie zawiera wartości zabytkowej kolekcji znaczków. To istotne, żeby w czasie szukania ubezpieczenia przejrzyście określić, na czym najbardziej Ci zależy.
  • Czytaj ogólne warunkach ubezpieczeń i pytaj, za co tak naprawdę płacisz. To długi dokument, w większości wypadków zapisany drobnym drukiem, stąd jego lektura wymaga włożenia znacznego wysiłku. Ten czas ulokowany w rozważne zaznajomienie się w OWU może się wielce opłacić.
  • Szukanie oszczędności przez zatajenie lub ubarwienie danych, ażeby uzyskać niższą składkę, ma prawo okazać się zgubne. Gdy dojdzie do szkody i wyjdzie, że przekazałeś błędne parametry, TU zrekalkuluje Ci składkę i będziesz musiał dopłacić. Nie wskazane jest podawać nieprawdziwych danych!
  • Masz prawo mieć wątpliwości, co do przedstawianej oferty. Pytaj, tłumacz, doprecyzowuj pojęcia, co, do jakich nie jesteś pewien. Umowa, którą zawierasz z ubezpieczycielem, musi być dla Ciebie zrozumiała!