Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Fundusze inwestycyjne

Chcąc zarobić, wiele osób decyduje się na wybranie funduszu inwestycyjnego. Jest to dobra metoda jeśli myślimy o długoterminowej lokacie pieniędzy, gdyż krótkoterminowy czas inwestycji jest nieopłacalny.

W ostatnim czasie, gdy tak wiele się zmienia na rynkach finansowych, wiele się mówi o kolejnym kryzysie. Jednak jest to jedynie chwyt psychologiczny, gdyż właśnie teraz opłaca się inwestować w fundusze których cena jest niska. Po ustabilizowaniu się całej sytuacji ich cena powinna wrócić do poprzedniej bądź nawet ją przekroczyć. Oczywiście decydując się na fundusz inwestycyjny musimy pamiętać o ewentualnym ryzyku, dlatego zanim się na niego zdecydujemy zastanówmy się nad wysokością maksymalnej kwoty jaką możemy zainwestować. Jeśli należymy do grupy osób, które nie lubią ryzykować, ale jednak zależy im na zainwestowaniu swojej gotówki wybierzmy zainwestowanie w fundusze pieniężne bądź dłużne papiery wartościowe.

W tym przypadku wysokość ryzyka jest niewielka. W przeciwieństwie do nich, wysokim poziomem ryzyka cechują się tak zwane fundusze agresywne. Jeśli więc należymy do osób, które nie boją się ryzyka możemy wybrać właśnie ten rodzaj funduszu inwestycyjnego. Są także fundusze mieszane (zrównoważone) charakteryzujące się stabilnym wzrostem. W przypadku wybrania agresywnych funduszy akcyjnych powinniśmy pamiętać o zasadzie, że im bardziej agresywna inwestycja tym dłuższy horyzont czasowy. Z tego powodu minimalny okres inwestowania w takim funduszu powinien być nie krótszy niż 3 lata.