Gefion Insurance Szczecin

Statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń: przez poprzednie 4 lata z naszego rynku ubezpieczeniowego zlikwidowało się aż 6 międzynarodowych jednostek. W ich miejsce pojawił się tylko 1 nowy – brytyjskiego pochodzenia Prudential. To jedynie potwierdza, że polski rynek wkroczył w fazę konsolidacji. Wydawać by się mogło, iż nie będzie na nim już miejsca dla innowacyjnych zakładów ubezpieczeń. Nic bardziej błędnego. Do startu szykuje się oryginalny gracz. Mowa tu o Gefion Insurance Szczecin.

Co prawda sama nazwa trochę mało mówi, ale towarzystwo to nowy ubezpieczeniowy start-up, który został założony dwa lata temu przez grupę finansistów z doświadczeniem zdobytym w czołowych skandynawskich zakładach finansowych takich jak np. Saxo Bank. Firma ta rozwija się błyskawicznie. Rozpoczęła już sprzedaż polis w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Teraz Ubezpieczenia Gefion Szczecin szykuje się do rozpoczęcia działalności w Polsce i już jest dostępny w coraz większej ilości miast.

kalkulator oc gefion
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Duńczycy, którzy są właścicielami Gefion Insurance, będą chcieli nad Wisłą zdublować projekt, który zastosowali, wstępując do pozostałych państw. Umowy ubezpieczeniowe będą sprzedawane przez jednego partnera, który będzie piastował rolę przedstawiciela na Polskę. Pozostała nim spółka Polins z łódzkiej Żychliny, na której czele jest Ignas Panka. Ponadto ubezpieczenia są rynkiem, w którym nowości posiadają możliwości, by zmienić wytyczne rozrywki konkurencyjnej. Wymaga to od ubezpieczycieli zaplanowanie nowatorskich form postępowania. Osią rozwoju zakładów ubezpieczeniowych są innowacje, doświadczenia klienta i nowe kompetencje pracowników. Przypuszczalnie łatwiej i prędzej mogą to finalizować nowi gracze, toteż jest dla nich miejsce na rynku ubezpieczeń.

Agent Gefion w Szczecinie

ul. Opłotki 2

tel. 91 434 05 20