Jerzy Visan członkiem zarządu Allianz

Niespodziewana rezygnacja ze stanowiska prezesa Aliianz Polska prze Witolda Jaworskiego spowodowała także zmiany w zarządzie spółki. Dnia 28 lutego rezygnację ze stanowiska wiceprezesa TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska złożyła Katarzyna Scheer. Następcą vice prezesa wybrano Jerzego Visana, który będzie zasiadał w zarządach rady nadzorczej obu spółek oraz będzie odpowiedzialny za pion sprzedaży Allianz. Wybór jest uzasadniany tym, że Jerzy Visan jest obecny w strukturach Allianz od początku jego działalności w Polsce czyli od roku 1997. Początkowo, Jerzy Visan pracował w dziale ubezpieczeń grupowych jako menadżer a następnie był dyrektorem Departamentu Życiowych Ubezpieczeń Grupowych. W latach 2002-2004 Visan był dyrektorem Departamentu Sprzedaży Sieci Własnej oraz kierował departamentem Ubezpieczeń Grupowych na Życie, Zdrowotnych i Osobowych. Jerzy Visan ostatnie stanowisko jakie zajmował było to stanowisko dyrektora zarządzającego Departamentu Ubezpieczeń Grupowych i Zdrowotnych. Pracował także w przeszłości w warcie oraz Grupie ING.

Jerzy Visan to osoba od lat związana z ubezpieczeniami. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, jest absolwentem studiów MBA z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawski. Jego zainteresowania to podróże, szczególnie te do krajów europejskich i azjatyckich. Lubi sporty takie jak tenis, narciarstwo, żeglarstwo, ma 48 lat.

Były vice prezes spółek, Katarzyna Scheer, była obecna w zarządach spółek od 2013 roku. Była odpowiedzialna za nadzór nad obszarami sprzedaży, a także marketingiem i CRM. Jej rezygnacja była przewidywalna, ze względu na to, że pracę zaczęła za kadencji Witolda Jaworskiego.