Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

OC rzeczoznawców majątkowych

oc rzeczoznawcy majątkowego Szczecin

OC rzeczoznawców majątkowych to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni rzeczoznawców majątkowych przed roszczeniami związanymi z ich działalnością zawodową.

Rzeczoznawcy majątkowi to specjaliści, którzy wykonują ekspertyzy, wyceny oraz opinie dotyczące wartości nieruchomości, maszyn i urządzeń, samochodów, dzieł sztuki, czy innych przedmiotów majątkowych. W ramach swojej pracy oceniają wartość mienia, dokonują inwentaryzacji, badają dokumentację techniczną i wykonują szereg innych czynności związanych z ich profesją.

W przypadku błędów, zaniedbań lub niedopełnienia obowiązków zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych, mogą pojawić się roszczenia odszkodowawcze ze strony ich klientów. W takiej sytuacji OC rzeczoznawców majątkowych chroni rzeczoznawców przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z takich roszczeń.

W Polsce, posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe dla rzeczoznawców majątkowych i jest wymagane przez ustawę o rzeczoznawstwie majątkowym i majątkowych rewidentach.

Dla kogo kierowany jest ten pakiet ubezpieczenia? Dla osób wykonujących zawód rzeczoznawcy majątkowego działającego w branży szacowania nieruchomości.

Oto korzyści, które zyskujemy wykupując od ubezpieczyciela pakiet OC rzeczoznawców majątkowych :

  • spełniamy obowiązek wynikający z ustawy o gospodarce nieruchomościami, w której zapisane jest, że osoba wykonująca zawód rzeczoznawcy majątkowego musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawców.
  • Zapewniamy sobie ochronę w zakresie wykonywanej przez nas pracy a także wszystkich obowiązków wykonywanych jako rzeczoznawca majątkowy.
  • Jako osoba ubezpieczona dla potencjalnych klientów jesteśmy osobą bardziej zaufaną a także bardziej wiarygodną.
  • Minimalizujemy swoje ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
  • System dogodnych rat a także profesjonalna obsługa przez doświadczonych agentów ubezpieczeń, którzy z miłą chęcią pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przedmiotem opisywanego tutaj ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna osoby zatrudnionej lub wykonującej zawód rzeczoznawcy majątkowego. W zakres ubezpieczenia wchodzi odpowiedzialność za nasze działania a także zaniechania. Powyższy zapis jest uregulowany w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 12 października 2010 r. w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego (Dz. U. z 2010 r. nr 205 poz.1357).

OC rzeczoznawców majątkowych

Etapia Ubezpieczenia Szczecin


Adres ul. Opłotki 2
70-556 Szczecin
tel. 91 434 05 20