Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie szkolne – NNW dziecka

Tanie Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Za sprawą odpowiednio dobranego ubezpieczenia możesz zabezpieczyć swoje dziecko. Właściwa ochrona będzie obecna na kolejnych etapach jego życia. zadbaj o ubezpieczenie dziecka i dowiedz się, jakie polisy możesz wybrać.

Ubezpieczenie posagowe – kapitał na przyszłość
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy posagowe o charakterze ochronno-oszczędnościowym. Jej celem jest zapewnienie łatwiejszego startu dziecka w dorosłe życie. Od chwili zawarcia ubezpieczenia do chwili, w której współubezpieczone potomstwo skończy 18 lub 25 lat życia, rodzic opłaca składki gromadząc tym samym składki na dalszą edukację swojego dziecka bądź stanowi ono zabezpieczenie na wypadek swojej przedwczesnej śmierci. Im wcześniej obudzi się matczyna lub ojcowska troska o finansową przyszłość potomstwa, tym lepiej. Wykupując wcześniej polisę posagową zapewniamy zgromadzenie większej sumy na koncie.

Ubezpieczenie posagowe jest możliwe do wykupienia w dowolnym momencie – warunkiem jest fakt, że dziecko nie ma ukończonego 18 r.ż., jest możliwa do wykupienia na okres od 5 do 25 lat. W momencie, kiedy umowa dobiega końca, czyli współubezpieczone dziecko osiągnę określony wiek, zostaje mu wypłacone świadczenie – wysokość sumy zależna jest od wpłacanych przez rodzica składek, które może wykorzystać na dowolny cel. W sytuacji, kiedy przed zakończeniem umowy ubezpieczenia umrze rodzic, opłacanie składek do końca trwania umowy może przejąć ubezpieczyciel – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wariant, w którym będą dziecku wypłacać miesięczną rentę. Jeżeli przed zakończeniem umowy ubezpieczenia umrze dziecko to wpłacane dotychczasowe składki podlegają zwrotowi. Niemniej jednak śmierć rodzica to nie jedyna tragedia, która może przydać się rodzinie. Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem posagowym, które można rozszerzyć o rozmaite ubezpieczenia dodatkowe. Pomoc finansową ze składek dziecko może również otrzymać w przypadku inwalidztwa rodzica, pobytu w szpitalu, czy też poważnej choroby, takiej jak nowotwór. Polisa ubezpieczeniowa dla dziecka to inwestycja – jako klient dostajesz możliwość wyboru wariantu, w którym część środków zostanie przeznaczona na ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy.

Ubezpieczenie szkolne dla Twojego dziecka - kup online

Ubezpieczenie szkolne

Niezależnie, czy oddajesz swoją pociechę do przedszkola, bądź posyłasz je do szkoły podstawowej, wiesz już, że ubezpieczenie to jeden z kosztów, jakie trzeba ponieść we wrześniu. Szkoły i ubezpieczenia oferują rodzicom grupowe ubezpieczenie NNW. Warto dodać, że nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, wbrew temu co mogą próbować Ci wmówić dyrektorzy i wychowawcy. Placówki oświatowe otrzymują od towarzystw ubezpieczeniowych atrakcyjne cenowo warunki polisy grupowej, które wraz z początkiem nowego roku szkolnego przekazują rodzicom. Jednak zdecydowana większość uczniów zapewne zachowała w pamięci jedynie moment, w którym pani prosiła przekazać mamie i tacie kwotę składki na ubezpieczenie – jednak rodzice oprócz wyciągnięcia pieniędzy z portfela mają także prawo zapoznać się z warunkami umowy, jaką przedszkole lub szkoła zawarły z ubezpieczycielem. Cena takiej polisy z reguły jest niska, dlatego warto będzie sprawdzić, ile wynosi suma ubezpieczenia. Im będzie ona niższa, tym mniejsze będzie odszkodowane za uraz dziecka, ponieważ kwota odszkodowania stanowi określony procent sumy ubezpieczenia – zazwyczaj również taki sam jak procent uszczerbku na zdrowiu. Z kolei im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej, ale odpowiednio więcej będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie szkolne dziecka.

Pamiętaj, że oferta szkoły może wydać Ci się stratą pieniędzy i wtedy to wcale nie masz obowiązku zapisywać dziecka do ubezpieczenia grupowego. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadów dla ucznia możesz kupić indywidualnie – jest to możliwe bezpośrednio w wybranym towarzystwie. Ochroną takiej polisy mogą zostać objęte dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także osoby pełnoletnie, które uczęszczają na studia.

Podstawowy zakres ubezpieczenia NNW dla  uczniów swoim zakresem ochrony obejmuje skutki nieszczęśliwych wypadków, czyli niespodziewanych zdarzeń wywołanych przyczyną zewnętrzną oraz koszty leczenia. Ubezpieczyciel nie odpowiada za choroby ucznia – wyjątek stanowi zawał serca lub zatrucie, które niektórzy ubezpieczyciele uwzględniają w swojej ofercie. Wysokość ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie sumy ubezpieczenia oraz procentowego uszczerbku na zdrowiu, ustalanego na podstawie tabeli danego ubezpieczyciela. W momencie, kiedy decydujesz się na wykupienie indywidualnej polisy, która będzie odpowiadała wszystkim potrzebom Twojego dziecka, możesz spotkać się z różnymi wariantami, które zawierają dodatki, takie jak: assistance lub zasiłek dzienny w przypadku przerwy w nauce.

ubezpieczenie sportowców w Szkole
Ubezpieczenie Szkolne dla dziecka

Ubezpieczenie dziecka w trakcie wakacji – 4 możliwe rozwiązania do wyboru

Co prawda, do sezonu wakacyjnego pozostało jeszcze nieco czasu, ale już teraz warto odpowiednio się przygotować poprzez wybór właściwej polisy ubezpieczeniowej dla dziecka. Masz w planach zabrać malucha na jego pierwsze prawdziwe wakacje, albo wysyłasz go na kolonie? Pamiętaj, że letnie wakacje i ferie zimowe mogą zapisać się nie tylko pozytywnymi doświadczeniami w pamięci dzieci. Jak chronić dziecko przed nieprzewidzianymi okolicznościami? W jaki sposób odpowiednio zaplanować wakacje dla pociechy? To na jakie ubezpieczenie turystyczne dla dziecka zdecydujesz się wybrać powinno zależeć od rodzaju zaplanowanego wypoczynku. Poniżej przedstawiamy cztery podstawowe możliwości ubezpieczenia dziecka:

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka

Niezależnie od tego, czy planujesz rodzinny wyjazd, czy posyłasz dziecko na kolonie to szkolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa także podczas wakacji, poza szkołą lub przedszkolem. Jeżeli Twoja pociecha została objęta grupowym ubezpieczeniem, na którego zakres nie miałeś wpływu, może dojść do zdarzenia, które nie będzie objęte ochroną ubezpieczeniową. Może on nie obejmować szkód, do których doszło w następstwie uprawiania niebezpiecznych sportów, takich jak: wspinaczka, czy nurkowanie. Zakres ochrony grupowego ubezpieczenia może również nie zadziałać poza granicą. Stąd też tak ważne jest sprawdzenie polisy jeszcze przed wyjazdem – ponieważ może okazać się, że konieczne będzie dokupienie osobnej polisy turystycznej.

Ubezpieczenie z biura podróży

W przypadku zagranicznych wyjazdów zorganizowanych ubezpieczenie NNW i koszty leczenia dostajesz w cenie wycieczki. Podobnie jednak kwestia wygląda w zakresie ubezpieczenia szkolnego. Jest to polisa grupowa i warto upewnić się, jaki dokładni zakres obejmuje oferta organizatora.

Karta EKUZ dla dziecka

Wysyłając dziecko na zagraniczne wakacje, warto mu wyrobić kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do skorzystania z zupełnie bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenie krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Należy jednak pamiętać, że bezpłatna pomoc zostanie udzielona tylko w razie niezbędnej potrzeby. Największą korzyścią jaką zapewnia karta EKUZ jest możliwość skorzystania z zakresu publicznej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach jak obywatele danego kraju.

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka

Tego typu rozwiązanie przyda się w szczególności, jeśli zakres szkolnego NNW lub grupowego ubezpieczenia zapewnianego przez organizatora okaże się zbyt wąski dla potrzeb Twoich i Twojej pociechy. Jeżeli w trakcie planowanego wypoczynku chcecie ze swoim dzieckiem oddać się pasji i uprawiać sporty ekstremalne poza Europą, to rozwiązanie jest konieczne. Decydując się na wybór polisy turystycznej, możesz dopasować zakres ochrony do swoich oczekiwań, który obejmie nie tylko podstawowe NNW i koszty leczenia, ale także ubezpieczenie bagażu, assistance itd.

OC w życiu prywatnym dla rozsądnego rodzica

Wielu dorosłych uważa, że co złego to na pewno nie spotka ich dzieci, ale prawda jest taka że dzieci potrafią nieźle napsocić, a konsekwencje finansowe poniosą rodzice. Dlatego tak ważne jest, by zastanowić się nad wykupieniem tanie OC w życiu prywatnym i zdecydować się na wykupienie polisy, która nierzadko jest częścią mieszkaniowej lub turystycznej. Taka polisa swoim zakresem obejmuje między innymi szkody, które wyrządziło Twoje dziecko osobom trzecim – w przypadku polisy turystycznej tylko te, do których doszło w trakcie wyjazdu – przykładowo jeżeli wybije piłką szybę sąsiadowi lub potrąci przechodnia jadąc rowerem. Wybierając to rozwiązanie, warto abyś zwrócił szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia, zakres oraz franczyzę integralną. Upewnij się również, czy ubezpieczyciel zapłaci za każdą nawet najmniejszą szkodę wyrządzoną przez Twoje niepełnoletnie dzieci.

Podsumowanie:
Zadaniem ubezpieczenia posagowego jest zgromadzenie kapitału na start dziecka w dorosłe życie oraz gwarancja wypłaty świadczenia w przypadku śmierci rodzica.

  • Ubezpieczenie szkolne to ubezpieczenie NNW – nie jest ono obowiązkowe,
  • W trakcie trwających wakacji ubezpieczenie szkolne działa, jednak konieczne staje się sprawdzenie warunków, czy jego zakresu terytorialnego.
  • W przypadku zorganizowanych wyjazdów za granicę biura podróży obejmują dzieci obowiązkowym ubezpieczeniem NNW.
  • Na wyjazd zagraniczny do krajów europejskich, warto wyrobić dziecku kartę EKUZ.
  • Dodatkową ochronę będzie stanowić polisa turystyczna, np.: wykupiona dla całej rodziny, która jedzie na narty do Włoch.
  • Aby uniknąć płacenia za szkody wyrządzone przez Twoje dziecko osobom trzecim, możesz wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.