Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenia które warto mieć

które ubezpieczenia warto mieć

Które ubezpieczenie warto kupić

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy może się Tobie coś przydarzyć? Lub że na wskutek nieprzewidzianych sytuacji stracisz cały swój majątek? Niejednokrotnie słyszałeś lub widziałeś w telewizji o czyjejś tragedii ale nie dopuszczałeś myśli że może to się przydarzyć akurat Tobie? Nie chcę Cię martwić ale życie nie jest takie proste a taka postawa to myślenie życzeniowe. Poniżej przedstawiamy listę ubezpieczeń, które trzeba mieć. Zobacz, co możesz zrobić, dla Twojego bezpieczeństwa oraz Twoich bliskich.

Ubezpieczenie nieruchomości

ubezpieczenie nieruchomości

Dom, mieszkanie, domek letniskowy, budynki gospodarskie, czyli wszystkie posiadane przez Ciebie nieruchomości stanowią ważny i bardzo cenny składnik Twojego majątku. Z tego powodu ubezpieczenie mieszkania i domu to jedne z ważniejszych ubezpieczeń. W samej Polsce ubezpieczonych jest ok. 66,6% nieruchomości.Warto pamiętać, że ubezpieczeniem są objęte nie tylko wykończone budynki, ale też obiekty w czasie budowy. Zakres polisy jest zależny od poszczególnych ustaleń z zakładem ubezpieczeniowym.Zakres głównie może dotyczyć najbardziej oczywistych zagrożeń, takich jak pożar, zalanie czy też włamanie. Można jednak rozszerzyć ochronę dodatkowo o zniszczenia spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi takimi jak uderzenie pioruna, osunięciem się ziemi itd.Co więcej, w skład Twojego majątku wchodzą nie tylko posiadłości.Warto zastanowić się, co jeszcze jest dla Ciebie nadzwyczaj drogocenne. Mogą to być maszyny, zwierzęta, surowce, płody rolne, jachty, auta, rowery, motory, skutery, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, dzieła sztuki i wiele, wiele innych.

Ubezpieczenia samochodowe

Najpopularniejsze jest ubezpieczenie samochodu. Prócz obowiązkowego OC, kierowcy często decydują się na zakup Auto Casco, mimo, że autocasco w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Warto je mieć na wypadek kradzieży auta, stłuczki czy szkodliwych dla pojazdu warunków pogodowych. Liczba osób, które nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia OC jest mniej więcej na stałym pułapie – to ok.1 % kierowców, 200-250 tys. pojazdów, jak wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na nieszczęście, wzrasta koszt odszkodowań które wypłacane są osobom poszkodowanym przez nieubezpieczonych kierowców. Na takie sytuacje składają się wszyscy ci, którzy OCP płacą. W tym kontekście podwyżki składek OC nie powinny aż tak dziwić.Tych, którzy korzystają z AC jest znacznie mniej, dlatego że wielu kierowców oszczędzi w ten sposób na ubezpieczeniu. Niestety koszty naprawy samochodu po stłuczce, często niejednokrotnie przewyższają kwotę, jaką wydaliby na dodatkowe ubezpieczenie. Jest to wobec tego pozorna oszczędność. Ponadto statystycznie na AC decydują się najczęściej właściciele nowych, dobrych aut, ludzie w wieku ok 30-46 lat.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

prywatne ubezpieczenia zdrowotne
Chorujesz? Masz cukrzycę lub potrzebujesz regularnych wizyt u endokrynologa? A może po prostu cenisz sobie wygodny i szybki kontakt z przychodnią? Niestety trochę nie masz, co liczyć w takich wypadkach na efektywną opiekę ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, ponieważ na wizytę u specjalisty możesz czekać nawet do 2 lat. Z tej przyczyny osoby, które chcą uniknąć długich kolejek do lekarza, coraz częściej decydują się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zazwyczaj w postaci wybranego pod swoje potrzeby pakietu medycznego. Co rok rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie o ok. 3%. Zakres wspomnianego pakietu może być ogromnie wieloraki i wiele tak naprawę zależy od ubezpieczyciela, u którego wykupimy usługę. Miesięczna składka może wynosić nawet ok. 50 zł. Towarzystwo Ubezpieczeniowe daje nam zwykle dostęp do podstawowej opieki lekarskiej, a za wizyty u lekarza specjalisty musimy każdorazowo dopłacić. Z kolei najwyższa miesięczna opłata może wynieść nawet 1000 zł. Taki pakiet zazwyczaj posiada bardzo szeroki wachlarz usług, włącznie z opieką szpitalną.

Ubezpieczenie turystyczne

Na pewno nie raz wyjeżdżałeś na urlop. Czy dosyć doceniłeś ryzyko powiązane ze swoimi planami? Wyjazdy zazwyczaj wiążą się nie tylko z radościami, ale również z znacznym ryzykiem wypadku. Świadomość tego na szczęście ma coraz większa grupa podróżujących osób, ponieważ, aż dwie trzecie korzystają z polis turystycznych z rozszerzeniem o Covid. Jeżeli chcesz zaplanować swoje wakacje odpowiedzialnie, powinieneś wykupić stosowne ubezpieczenie turystyczne, które będzie w stanie załagodzić skutki wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zawsze może się też zdarzyć, że w czasie wyjazdu zachorujesz, złamiesz nogę czy trafisz do szpitala. Nieprzewidziane sytuacje mogą dotyczyć nie tylko uszczerbku na Twoim zdrowiu, ale dodatkowo poniesionych przez Ciebie strat finansowych, np. w związku z kradzieżą, uszkodzeniem sprzętu czy zgubieniem bagażu.Ubezpieczenie turystyczne może dotyczyć bardzo wielu okoliczności, a zakres jego ochrony zależy tylko i wyłącznie od Twoich indywidualnych ustaleń z zakładem ubezpieczeniowym oraz wysokości składki, którą jesteś w stanie zapłacić. Na co uważać przy podpisywaniu ubezpieczenia? Wiążąc się umową z ubezpieczycielem, musisz wiedzieć, że nie chroni Cię ona od wszystkich zagrożeń. Im wyższa składka, tym większy zakres ochrony. Opłaty są jednak czasami tak duże, że możesz nie być w stanie sobie na nie pozwolić, a tańsze ubezpieczenie może okazać się mało satysfakcjonujące.Przeanalizuj zatem potencjalne zyski i straty. Przede wszystkim zastanów się nad swoją sytuacją. Czy masz jakiekolwiek obciążenia genetyczne i obawiasz się jakiejś poważnej choroby w przyszłości? Albo aktualnie chorujesz i potrzebujesz stałego dostępu do specjalisty? Może najważniejsze jest ubezpieczenie majątku, ponieważ jego strata mogłaby Cię pogrążyć na wiele lat? Dlatego przed podpisaniem polisy sprawdź, jakie wyłączenia odpowiedzialności zastosował zakład ubezpieczeń. Negocjuj również jak najwyższą sumę odszkodowania. Przede wszystkim zaś nie przeciągaj ubezpieczenia na jutro, ponieważ może okazać się, że wtedy będzie już za późno.

Ubezpieczenia osobowe

ubezpieczenie nnw

Ubezpieczenia osobowe głównie polegają na tym, że ubezpieczamy nie swój majątek, ale siebie. Najpopularniejszym z takich ubezpieczeń jest to na życie. Dla wielu osób to niestety jedyna ewentualność asekurowania swoich bliskich na wypadek swojej śmierci. Jednakże taką polisę ma co piąty Polak. Gdy w okresie trwania polisy ubezpieczeniowej umrzesz wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku na nartach, uposażone przez Ciebie osoby otrzymają należyte zadośćuczynienie. Taka polisa nie przyda Ci się, gdy posiadasz znaczne oszczędności, które zabezpieczą Twoich krewnych w razie Twojej śmierci. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na zabezpieczenia tego typu towarzystwa ubezpieczeniowe rozszerzyły swoją propozycję. Dzięki temu możesz wykupić polisę również na wypadek kalectwa czy ciężkiej choroby.Inne rodzaje ubezpieczeń osobowych to np. ubezpieczenie rentowe czy ubezpieczenie na dożycie. Ubezpieczenie rentowe ma na celu zgromadzenie jak największej puli środków na przyszłość i najczęściej dotyczy to okresu przejścia na emeryturę. Jeżeli ubezpieczony dożyje ustalonego w umowie wieku, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mu wypłacało regularną rentę. Takie ubezpieczenie ma celu zabezpieczać emerytów przed gwałtownym spadkiem dochodów.Ubezpieczenie na dożycie działa na dość podobnych normach. Jeżeli ubezpieczony dożyje umówionego wieku, ubezpieczyciel wypłaca mu uzgodnioną uprzednio sumę odszkodowania.Jeszcze innym ubezpieczeniem osobowym jest ubezpieczenie posagowe. Ma ono na celu zabezpieczenie przyszłości dziecka, któremu cały uzbierany przez rodzica kapitał zostaje przekazany z chwilą uzyskania przez nie dojrzałości.