Ubezpieczenie floty pojazdów w firmie

  • Dla kogo ubezpieczenie floty pojazdów

 Ubezpieczenie floty pojazdów, mogącej liczyć już od 10 samochodów, dedykowane jest nie tylko firmom posiadającym w swoim majątku pojazdy osobowe, ciężarowe lub ciągniki silnikowe, ale także dla podmiotów zarządzających cudzymi flotami. Najczęściej ubezpieczenie całej floty wykupują firmy spedycyjne i transportowe, ponieważ w ich przypadku każdy jeden dzień przestoju w razie szkody, skutkuje wysokimi stratami finansowymi.

  • Obowiązkowe OC

 Dla przedsiębiorców i osób prywatnych ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jednak mogą oni dokupić do niego polisę AC. Dodatkowe autocasco pozwala na ograniczenie kosztów naprawy aut i dlatego większa część przedsiębiorców się na to decyduje, podobnie jak na assistance, które zapewnia większy pakiet pomocy i świadczeń takich jak holowanie, auto zastępcze czy nawet nocleg dla kierowcy. Dla właściciela firmy korzystniej jest skorzystać z bogatszej oferty ubezpieczenia całej floty jednocześnie, niż każdego pojazdu z osobna. Dodatkową zaletą jednoczesnego ubezpieczenia wszystkich pojazdów jest fakt, że w ciągu roku nie trzeba zajmować się podpisywanie i negocjowanie nowych umów polisy OC, co korzystne jest szczególnie w przypadku dysponowania dużą flota.

  • Polisa do negocjacji

Dużą zaleta grupowego ubezpieczania floty przedsiębiorcy jest fakt negocjacji cen. Stało się już praktycznie regułą, że ubezpieczenia floty pojazdów są przez obie strony negocjowane. Zasada jest prosta- im więcej aut do ubezpieczenia tym większa jest możliwość negocjacji ceny. Floty firmowe różnią się między sobą pod wieloma względami w tym sposobem eksploatacji pojazdów, ich rodzajem. Przez to administratorzy flot pojazdów muszą mieć dostosowany pakiet ubezpieczeń do tego jakimi pojazdami dysponują. To co zdecydowanie można negocjować z ubezpieczycielem to zakres ochrony, formy i terminy płatności oraz wiele klauzuli, o które może zostać powiększone ubezpieczenie. Pakiet AC grupowych ubezpieczeń floty może być powiększony nie tylko o standardową ochronę, ale także o odpowiedzialność ubezpieczyciela w razie braku ważnego przeglądu technicznego pojazdu czy przekroczenia prędkości.