Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie krótkoterminowe

Ubezpieczenie OC na miesiąc ? Czy to możliwe?

oc krótkoterminowe Szczecin

Polisa ubezpieczenia OC zawierana jest tradycyjnie na okres jednego roku. Legislator przedstawił pomimo tego alternatywę ubezpieczenia pojazdu na okres krótszy dla:

1. Podmiotów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży samochodów może to być przykładowo auto komis.

2. Posiadaczy aut zarejestrowanych na okres czasowy. Ubezpieczenie nie może być zawarte na okres krótszy aniżeli czas tej rejestracji.

3. Właścicieli aut zarejestrowanych za granicą i przekraczających granicę Polski które nie posiadają ważnej umowy ubezpieczenia w Szczecinie OC lub Zielonej Karty lub o ile w czasie pobytu na terenie naszego państwa samochodu zarejestrowanego za granicą ulegnie ustaniu. Jest to tzw. ubezpieczenie  graniczne.

4. Posiadaczy pojazdów historycznych. Autami takimi w świetle aktualnych przepisów są:

– auta zabytkowe – zgodnie z prawem o ruchu drogowym

– pojazdy wprowadzone do księgi inwentarza muzealiów

– pojazdy co najmniej 40-letnie

– auta co najmniej 25-letnie, które są uznane za auta unikalne czy też mające specyficzne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

W tych wypadkach ubezpieczenie nie może być zawarta na okres krótszy niż 30 dni.

5. Właścicieli pojazdów wolnobieżnych nie używanych przez rolników do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Polisa taka nie może być zawarta na okres krótszy niż 3 miesiące.

Cena ubezpieczenia krótkoterminowego OC

30 dniowe inaczej mówiąc krótkoterminowe ubezpieczenie OC dla samochodów osobowych kosztuje tylko 150 zł, natomiast dla pojazdów ciężarowych 280 zł.

Natomiast koszt ubezpieczenia granicznego wynosi 120 zł dla samochodów osobowych. Dla motocykla 65 zł