Ubezpieczenie nagrobka

ubezpieczenie nagrobkówJak ubezpieczyć nagrobek?

Nagrobki można ubezpieczyć w ramach polisy ubezpieczenia mieszkania. Podczas zawierania umowy na ubezpieczenia mieszkania bądź domu zapytać o możliwość dokupienia dodatkowej opcji jakim jest ubezpieczenie nagrobków.

Otrzymamy w ten sposób nie tylko kompleksową ochronę naszego lokum  a także grobowca naszych bliskich. Ubezpieczenie zaczyna obowiązywać od następnego dnia po dniu zawarcia umowy ubezpieczenia. Ubezpieczenie zawieramy na rok. 

Co można objąć takim ubezpieczeniem? 

Można ubezpieczyć cały grobowiec, a w przypadku tradycyjnych nagrobków – płytę umieszczoną na cokole wraz z tablicą ale i także ochroną ubezpieczeniową można objąć także ławeczkę przymocowaną do nagrobka. 

Jaką ochronę daje ubezpieczenie nagrobka? 

Ubezpieczenie chroni nagrobek przed skutkami działania sił przyrody i żywiołów: powodzią, opadami deszczu i śniegu, huraganem, gradobiciem czy trzęsieniem ziemi. Wypłatę odszkodowania otrzymamy również w przypadku kradzieży  nagrobka lub stałych elementów. Polisa także chroni przed kradziężą ozdobnych elementów nagrobnych takich jak: zdjęcia, wazony, rzeźby i litery. Cena takiego ubezpieczenia jest niewielka w zależności od firmy, wynosi kilka procent sumy ubezpieczenia, jaka jest określana w umowie i która jest podstawą do wypłaty ewentualnego odszkodowania.