Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Wszystko o zmianach w Allianz Polska

allianz szczecinUbiegły tydzień obiegły informacje o zmianach na stanowisku prezesa w Allianz Polska. Od kilku dni znane są także odpowiedzi na pytania dotyczące zmian kadrowych oraz kondycji runku direct. Nie ma natomiast informacji dotyczącej daty i wielkości zmian jakie mają zajść w stawkach polis OC.

Raport jaki został opublikowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń, pokazuje, że w 2014 roku nastąpiła zmiana przypisu składek w segmencie direct na mniejsza niż rok wcześniej. Za spadek wyników sprzedażowych firm ubezpieczeniowych odpowiedzialny jest spadek przychodów z polis komunikacyjnych o 65 milionów złotych. Nadal notuje się wzrost przypisu z dystrybucji droga telefoniczno-internetową, mimo nieznacznego spadku liczby zakupionych polis ta droga.

Ceny w tym samym punkcie

Ceny polis nie rosną i nie spadają. Gazeta Ubezpieczeniowa poruszała różnicę zdań porównywarek internetowych co do stawek OC posiadaczy samochodów osobowych. Część przedstawicieli uważa, że ceny już poszły w górę- część twierdzi, że sa one nawet niższe niż w przeszłości. Puls Biznesu podaje, że stawki nie idą jeszcze w górę, ale także przestały spadać. Często poruszano także temat zmian co do terminu podwyżek, które maja nastąpić na przełomie tego i kolejnego roku.

Rezygnacja i kara

Ważne jest także potwierdzenie przez dotychczasowego prezesa Witolda Jaworskiego rezygnacji ze stanowiska oraz nominację zarządu dla Veita Stutza, który na razie jest jedynie wiceprezesem spółek Allianz, mimo, że aktualnie jest numerem jeden w firmie. W ubiegłym tygodniu na rynek trafiła informacja o wejściu Saltus Ubezpieczenia, która jest nową marką TUW SKOK i TU SKOK Życie. Oferta kierowana będzie do klientów korporacyjnych. Karą jaka została nałożona na Generali Życie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wysokości 190 tysięcy złotych, była spowodowana nieprecyzyjnymi zapisami we wzorach umów części produktów towarzystwa, które mogły naruszać zbiorowe interesy konsumentów.