Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ceny polis OC komunikacyjnych jak wskazują prognozy, w tym roku pójdą znacznie w górę

Ceny polis OC komunikacyjnych jak wskazują prognozy, w tym roku pójdą znacznie w górę. Spowodowane jest to wytycznymi wprowadzonymi przez Komisję Nadzoru Finansowego dotyczącymi likwidacji komunikacyjnych szkód. Od czasu ich wprowadzenia pojawiało się jedno pytanie- kto jako pierwszy podniesie stawki ubezpieczeń, a już od kilku dni wiadomo, że jako pierwsza zrobiła to Uniqa. Prezes Ubezpieczyciela pan Andrzej Jarczyk, powiedział, że ceny jakie oferowane są przez jego firmę , wzrosną już w pierwszym kwartale tego roku. Spowodowane jest to tym, że firma szczególny nacisk kładzie na swoją rentowność i jak podkreślił prezes Uniqua według nich, zbyt niskie Ceny polis OC są głupotą.

BZS z opóźnieniem

Niewątpliwie niemałym zaskoczeniem jest fakt zawieszenia działań związanych z utworzeniem Bazy Zdarzeń i Szkód. Jest to niejako skutek uboczny wprowadzenia nowelizacji dotyczących ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Jak podaje „Puls Biznesu” istnieje duże prawdopodobieństwo, że zatrzymanie prac nad Bazą Zdarzeń i Szkód przez Polską Izbę Ubezpieczeń było spowodowane zniesieniem obowiązkowej przynależności do PIU. Nie miało by to bowiem sensu gdyby nie przyłączyły się do tego wszystkie ubezpieczalnie. Gdy tylko podany zostanie nowy projekt ustawy, Izba ma wznowić działania nad Bazą Zdarzeń i Szkód.

Nowy gracz na rynku

W tym miejscu warto także wspomnieć o nowym graczu na rynku ubezpieczeń w Polsce. Już na początku stycznia w Warszawie swoje biuro otworzyła firma Kupegúvěrovápojišťovna, a.s. z Czech, specjalizująca się w ubezpieczeniach należności. Nowy gracz ma ambitne plany- przede wszystkim w ciągu pięciu lat osiągnąć prowadzenie w ochronie należności w Polsce.

Sprawdź:
Porównaj OC

Porównaj AC