Ubezpieczenie OC przewoźnika OCP – Gwarancja transportowa

oc przewoznikaProponujemy dla Państwa ubezpieczenie OC przewoźnika (odpowiedzialności cywilnej przewoźnika – tanie OCP ) dla przedsiębiorstw wykonujących usługi transportowe w ruchu krajowym i międzynarodowym. Dysponujemy ubezpieczeniami OCP z oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Sumę gwarancyjną przystosujemy w zależności od potrzeb klienta. Małym przedsiębiorcom i firmom które zaczynają prowadzić działalność gospodarczą w zakresie transportu oferujemy niski koszt ubezpieczenia OCP na minimalnych stawkach. Tanie Ubezpieczenie OC Przewoźnika w Szczecinie daje ochronę ubezpieczeniową przedsiębiorcy wykonującemu usługę transportową w ruchu krajowym ale i także międzynarodowym. Wskazane jest w tym miejscu zaznaczyć, że polisa OCP międzynarodowe nie obejmuje transportu na terenie Polski, za wyjątkiem sytuacji, gdy pozycja załadunku czy rozładunku jest na terenie naszego kraju. Gwarancja najniższej ceny OCP W tym przypadku polisa obejmuje odcinek od granicy kraju do miejsca załadunku/rozładunku. Dysponowanie polisą OCP zapewnia przewoźnikowi opiekę ubezpieczeniową w momencie szkody polegającej na stracie, ubytku lub naruszenia ładunku, za który transportowiec jest odpowiedzialny na zasadach wyznaczonych w ustawie Prawo przewozowe lub w Konwencji CMR.
Oblicz ubezpieczenie oc przewoźnika

Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują odmienne reguły kalkulowania składki za ubezpieczenie OCP Szczecin. Różnice zwykle są kolosalne i sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Koszt ubezpieczenia OCP zmienia się przy zmianie sumy gwarancyjnej. Dlatego że nie ma możności przedstawienia wyliczeń dla wszystkich realnych kombinacji – zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w celu wyliczenia składki dla rzeczowych danych. Koszt OC przewoźnika Szczecin zależy także od pobocznych ryzyk, jakimi ma być objęte ubezpieczenie. Na przykład transport ADR, leków,żywego  inwentarza wymaga zapłaty dodatkowej składki. Także w niektórych przypadkach transport towarów wielkiego ryzyka na przykład elektronika, alkohol, tytoń przypuszczalnie może wiązać się z koniecznością opłaty dodatkowej składki.

Cenę OC przewoźnika krajowego lub międzynarodowego dla konkretnego klienta wyliczą nasi agenci po przesłaniu danych opisanych we wcześniejszym ustępie. w wypadku sporych firm ubezpieczyciele mogą stosować zniżki określane indywidualnie dla każdego przypadku.Wybierając ubezpieczenie OC spedytora należałoby również zwrócić uwagę czy oferta zademonstrowana przez agenta ma wpisany tzw. udział własny. Ubezpieczenia z udziałem własnym mogą być w wielu przypadkach tańsze, ale w przypadku szkody, przedsiębiorca obejmuje część strat.

Zakres i przedmiot ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Zakres ubezpieczenia nie jest regulowany przez ustawy i zależy on przede wszystkim od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Z reguły większość towarzystw ochroną obejmuje szkody związane z:

 • uszkodzeniem towaru,
 • całkowitym zaginięciem przewożonego towaru,
 • częściowym zaginięciem towaru.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje wypłatę odszkodowania w następstwie m.in.:

 • poniesionych i udokumentowanych przez przewoźnika kosztów, które mają na celu zniwelować szkody,
 • poniesionych kosztów ustalenia przyczyny i rozmiarów szkody,
 • poniesionych kosztów związanych z wykonaniem ekspertyzy rzeczoznawcy,
 • poniesionych kosztów związanych z przeładunkiem i przechowywaniem towarów w przypadku, gdy czynności te zostały wymuszone przez wypadek drogowy.

 

Artykuł znaleziono dzięki

 • gwarancja transportowa
 • gwarancje bankowe dla firm transportowych
 • gwarancja ubezpieczeniowa do licencji
 • gwarancje transportowe
 • gwarancja bankowa transport

 

Jeśli chcesz skorzystać z oferty w obrębie Szczecina, to skontaktuj się z agentem.

 Etapia Ubezpieczenia

Gwarancja najniższej ceny OCP

ul.Opłotki 2

70-556 Szczecin

tel. 91 434 05 20

Zapraszamy firmy z całej Polski!