Ubezpieczenie turystyczne

ubezpieczenie wyjazdoweWybierając się na wakacje koniecznie powinniśmy zastanowić się nad wybraniem towarzystwa ubezpieczeniowego. Przy wybieraniu odpowiedniej dla nas oferty powinniśmy zacząć od określenia miejsca pobytu i celu naszego wyjazdu. Inny koszt ubezpieczenia turystycznego poniesie osoba, która udaje się w podróż służbową do Pragi, a inny osoba, która na rowerze ma zamiar wybrać się do Indii.

Dokładnie obliczmy na ile czasu wyjeżdżamy i koniecznie uwzględnijmy w tym czas przejazdu. To właśnie podróż, a nie sam pobyt jest najczęściej niebezpieczny. Ubezpieczamy się na określoną ilość dni, dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie długości naszego pobytu. Stawka ubezpieczenia turystycznego jest zależna także od rodzaju transportu jakim udamy się w podróż. Do wyboru jest ich wiele, jednak dla ubezpieczyciela jedne są bardziej niebezpieczne od drugich, a to oznacza podwyższenie stawki. Musimy być przygotowani na to, że jeśli zamiast pociągiem zdecydujemy się na podróż własnym samochodem, zapłacimy więcej za ubezpieczenie turystyczne.

Najczęściej ubezpieczenie turystyczne wykupujemy na kilka dni przed planowanym wyjazdem, jednak już wtedy musimy dokładnie zastanowić się jakie cenne przedmioty spakujemy do walizki. W przypadku wyjazdu służbowego jest to najczęściej ubezpieczony laptop, jednak gdy wybieramy się całą rodziną na wakacje w grę wchodzi kilka aparatów cyfrowych, kamery a także sprzęt narciarski bądź taki do nurkowania. Ostatnim ważnym dla ubezpieczyciela czynnikiem przy ustalaniu wysokości stawki jest nasz stan zdrowia.

Wyjazdy turystyczne mogą zakończyć się zaskakującymi wydarzeniami są to np urazy ciała, utrata dokumentów, kradzież bagażu. Aby zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami, oferujemy wam  ubezpieczenia turystyczne najbardziej znanych firm w Polsce. Paleta tych ubezpieczeń jest bardzo szeroka, a zakres ochrony można dobrać w zależności od własnych potrzeb i wymagań. Jeśli chcemy podczas wyjazdu wakacyjnego lub zimowego czuć się komfortowo i bezpiecznie, to ubezpieczenie wyjazdowe jest nam bardzo potrzebne. Posiadając taką ochronę będziemy pewni, że naszego wymarzonego urlopu nie zepsuje nam niespodziewane zdarzenie.

Ubezpieczenia wyjazdowe stają się już standardem. Wielu z nas kojarzą się jedynie z ubezpieczeniem NNW lecz opcji jest dużo więcej. Jednak musimy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru Towarzystwa Ubezpieczeniowego na kilka spraw. Jedną z nich jest zakres ochrony jakie dany pakiet oferuje oraz do czego zobowiązane jest Towarzystwo Ubezpieczeń, w przypadku wystąpienia szkody.

Zakres ubezpieczenia turystycznego

  • Ubezpieczenia kosztów leczenia
  • Ubezpieczenie NNW Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • Ubezpieczenie kart płatniczych i rachunków bankowych
  • Ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego w podróży
  • Ubezpieczenia assistance (pomoc w rezerwacji hotelu, biletów lotniczych, pomoc w podróży itd.)
  • Ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w podróży, anulowanie kosztów pobytu w hotelu, itp.