Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Tanie ubezpieczenie mieszkania Szczecin

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Szczecinie

W Etapia Ubezpieczenia Szczecin doradzimy przy wyborze ubezpieczenia mieszkania

Dom to miejsce zapewniające masę wspomnień i komfortową strefę, w której możemy wypocząć. Często stanowi dorobek całego naszego życia. Włamanie, kradzież, pożar to tylko kilka z wielu zdarzeń losowych, które mogą przytrafić się także Tobie. Nieważne czy posiadasz dom, czy też mieszkanie, ubezpieczenie pozwoli na ochronę cennej nieruchomości. Co wziąć pod uwagę podczas ubezpieczania domu? Jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie w Szczecinie?

Zapytaj o cenę ubezpieczenia mieszkania
Masz pytania?
Zadzwoń zapytaj o warunki ubezpieczenia

Ubezpieczenia domów i mieszkań - zakres ubezpieczenia

Każde ubezpieczenie musi być przyjazne dla klienta. W Etapia Ubezpieczenia Szczecin dokładnie wytłumaczymy wszystkie szczegóły, np. ubezpieczając dom w Szczecinie, możemy w umowie natknąć się na zapisy, które początkowo mogą wydawać się trudne w zrozumieniu. Dlatego nasi doradcy ubezpieczeniowi dokładnie pomogą Ci wybrać ubezpieczenie i wytłumaczą wszystkie zapisy. Dzięki temu bez problemu w przypadku szkody odbierzesz kwotę należną Ci z tytułu ubezpieczenia. Nie czekaj zadbaj o święty spokój sprawdź nasz kalkulator ubezpieczenia mieszkania!

Podstawa składki ubezpieczeniowej jest wartość nieruchomości oraz wymiar ubezpieczenia. Ubezpieczyć dom i mieszkanie można rozpocząć, od objęcia ochroną ubezpieczenia murów i stałych elementów (instalacje, meble itp.). Jednocześnie warto przemyśleć rozszerzenie ubezpieczenia w kierunku ochrony wyposażenia, elementów szklanych domu w tym luster i drzwi prysznicowych. Dodatkowo można objąć też garaże, altany, bramę czy samochody stojące wewnątrz posesji. Przy ubezpieczeniu domów i mieszkań wszystko zależy potrzeb klienta.

Ochrona przed zalaniem sąsiada – OC w życiu prywatnym

Dodatkowym zabezpieczeniem, które służy do ochrony przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim, jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Każdemu może się zdarzyć rozkojarzenie, które pechowo doprowadzi do uszkodzenia czyjegoś mienia np. zalania mieszkania. OC w życiu prywatnym chroni przed finansowymi konsekwencjami takich sytuacji. Może zabezpieczyć nas, gdy przypadkowo my, domownicy czy nawet pupil uszkodzą czyjeś mienie. Nie tylko w okolicy naszego domu, ale też gdy spędzamy beztrosko czas na wakacjach.

 

Tanie ubezpieczenie domu Szczecin

Ubezpieczenia domów i mieszkań - fotowoltaika i pompy ciepła

Coraz więcej właścicieli domów i mieszkań stawia na ekologię, wykorzystując pompy ciepła i mikroinstalacje fotowoltaiczne do pozyskiwania prądu i ciepła ze źródeł odnawialnych. Często generują one nawet kilkaset złotych oszczędności miesięcznie, dlatego warto ubezpieczyć je od nieprzewidzianych szkód lub kradzieży, które pokryją koszty wymiany i przywrócenia instalacji do działania. Pompa ciepła to duży jednorazowy wydatek nawet kilkanaście tysięcy dlatego warto pomyśleć nad ubezpieczeniem pompy ciepła od kradzieży. Oferujemy również ubezpieczenie fotowoltaiki w atrakcyjnej cenie i szerokim zakresie.

Podstawa składki ubezpieczeniowej jest wartość nieruchomości oraz wymiar ubezpieczenia. Ubezpieczyć dom i mieszkanie można rozpocząć, od objęcia ochroną ubezpieczenia murów i stałych elementów (instalacje, meble itp.). Jednocześnie warto przemyśleć rozszerzenie ubezpieczenia w kierunku ochrony wyposażenia, elementów szklanych domu w tym luster i drzwi prysznicowych. Dodatkowo można objąć też garaże, altany, bramę czy samochody stojące wewnątrz posesji. Przy ubezpieczeniu domów i mieszkań wszystko zależy potrzeb klienta.

Ubezpieczenie dla wynajmujących mieszkanie w Szczcinie

Osoby wynajmujące mieszkania do tego, aby pomyślały o polisie zarówno dla siebie jak i dla osób, którym to mieszkanie wynajmują. Obie strony mogłyby na tym zyskać. Najbardziej korzystne będzie skorzystanie z polisy mienia ruchomego po stronie najemcy, a po stronie właściciela ubezpieczenie murów i stałych elementów wnętrza.

Szczególnie uwagę na to co ubezpiecza właściciel powinien zwrócić student, który najczęściej decyduje się na wynajmowanie mieszkania. Zazwyczaj właściciel decyduje się na ubezpieczanie takich urządzeń jak smartfon, laptop, sprzęt RTV, AGD, sprzęt turystyczny czy własne meble. To właśnie za nie właściciel otrzyma zwrot od ubezpieczyciela gdy zostaną zniszczone lub skradzione. Pozostałe elementy w mieszkaniu zazwyczaj tego ubezpieczenia nie mają i o to aby je zabezpieczyć powinien zadbać najemca. Dzięki temu, będzie mógł ochronić się przed sytuacją, w której za zniszczony sprzęt będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Tanie ubezpieczenie mieszkania Szczecin

Cena ubezpieczenia mieszkania lub domu

Ceny ubezpieczeń mieszkań i domów zaczynają się już od 125 złotych rocznie. Cena jest niska w porównaniu do strat jakie może wyrządzić ogień czy powódź, która zniszczy nasz cały dobytek.  Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń wstępnie wycenisz koszty, a nasi doradcy pomogą Ci doprecyzować szczegóły, takie jak:

Ubezpieczenie mieszkań Szczecin

Cena od 125

Rocznie

Do kogo skierowania jest oferta ubezpieczenia mieszkania Szczecin?

dla kogo ubezpieczenie mieszkania

Ochroną ubezpieczeniową tego ubezpieczenia objęte są wszystkie osoby mieszkające w danym lokalu, niezależnie od ich aktualnego miejsca zameldowania. Do domowników zaliczamy również małych członków rodziny takie jak psy czy koty, czy każde inne zwierzę jakie państwo posiadacie. Objętymi ochroną ubezpieczenia jest również pomoc domowa, opiekunka do dziećmi, czy każda inna osoba która regularnie świadczy państwu usługi w państwa domu, ochrona działa na czas świadczenia przez te osoby państwu swojej usługi.

safe 5 1 Szczecin

Co ubezpieczymy wykupując polisę mieszkaniową?

Obiekty które można u nas ubezpieczyć to między innymi: dom jednorodzinny, lokal w bloku, a nawet dom który dopiero jest budowany, ubezpieczenie domku letniskowego, ogrodzenie przydomowe, garaż i inne obiekty małej architektury, generalnie wszelkie nieruchomości i ruchomości które posiadacie. W Etapia Ubezpieczenia Szczecin ubezpieczymy wszystko.

Stałe elementy

Stałe elementy, czyli rzeczy stale połączone z mieszkaniem, takie jak zabudowy kuchenne, powłoki malarskie, panele, drzwi czy okna. Ubezpieczanie stałych elementów nie ubezpieczając całego lokalu tyczy się osób które ten lokal wynajmują lub Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS).

Mała architektura

Obiekty małej architektury  to obiekty użytkowane poza jakimkolwiek pomieszczeniem, na świeżym powietrzu, takie jak huśtawki, altany, baseny, place zabaw, grille.. Ubezpieczenie obiektów małej architektury obejmuje ich uszkodzenie czy utratę w wyniku powodzi, pożaru, deszczów nawalnych jak i również kradzieży.

 

Ruchomości domowe

To wszystkie przedmioty które są w stałym użytku w danym domu/mieszkaniu, czyli takie rzeczy jak komputer, telewizor, dzieła sztuki, kanapa, stoły, krzesła, sprzęt RTV AGD czy nawet państwa zbiory kolekcjonerskie czy ubrania ale także gotówka którą skradziono.

Ubezpieczenie nagrobka

Ubezpieczenie chroni nagrobek przed skutkami działania sił przyrody i żywiołów: powodzią, opadami deszczu i śniegu, huraganem, gradobiciem czy trzęsieniem ziemi. Wypłatę odszkodowania otrzymamy również w przypadku kradzieży  nagrobka lub stałych elementów. Polisa także chroni przed kradzieżą ozdobnych elementów.

 

Elementy szklane

Elementy szklane, takie jak szyby, okienne i drzwiowe, elementy szklane stanowiących część modnych  mebli, lustra, kabiny prysznicowe, a nawet płyty indukcyjne w kuchniach. Oferta ubezpieczeń tych elementów obejmuje pokrycie kosztów ich ewentualnej wymiany w razie uszkodzenia.

Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie assistance polisie ubezpieczeniu domu jednorodzinnego Szczecin to darmowa pomoc fachowców w trudnych sytuacjach. W skład ubezpieczeń pakietu assistance wchodzi przyjazd i pomoc takich specjalistów z dziedziny hydrauliki elektryki czy naprawy sprzętów jak pralka, lodówka czy telewizor.

 

Ubezpieczenie assistance w polisie ubezpieczenia domu jednorodzinnego

W sytuacjach kryzysowych jak pęknięty wężyk, zalanie mieszkania, zepsuty sprzęt AGD jak pralka lodówka czy telewizor pomoc  fachowca może być nieoceniona. W przypadku gdy polisa ubezpieczenia mieszkania lub domu obejmuje naprawę lub wymianę zepsutych elementów. Towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje pomoc fachowców ze wszystkich dziedzin.

Hydraulik

chyba wszyscy go znamy, będący bohaterem wielu żartów, ale dla formalności wspomnę że jest to specjalista od napraw, montażu i konserwacji instalacji hydraulicznych, czyli kanalizacja czy rury z wodą pod zlewem.

Ślusarz

Specjalista zajmujący się zamkami w drzwiach, mogąca je naprawić, wymienić czy ewentualnie dorobić klucz, czy nawet wydobyć klucz który utknął lub złamał się w zamku od drzwi.

Stolarz

Specjalista od naprawy i wymiany na zamówienie drewnianych elementów ruchomych.

Specjalista AGD RTV

Osoba obeznana w naprawie i konserwacji sprzętów AGD-artykuły gospodarstwa domowego

Technik urządzeń grzewczych

Specjalista od naprawy, konserwacji i wymiany instalacji grzewczych. Tyczy się to zarówno kaloryferów, jak i ogrzewania z paneli słonecznych. Szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym.

Elektryk

Chyba wszyscy go znamy, ale dla formalności wspomnę że jest to specjalista od napraw, montażu i konserwacji wszelkich instalacji elektrycznych oraz paneli fotowoltaicznych.

Dekarz

Specjalista od pokrywania dachów materiałami dekarskimi, czyli taki jak dachówka czy blachodachówka. Cieknie dach dzwonimy na assistance i sprawa załatwiona.

Szklarz

Specjalista zajmujący się szkleniem, czyli oprawą okien

Informatyk

Specjalista PC osoba obeznana w naprawie i konserwacji PC-tów, czyli komputerów osobistych.

Technik urządzeń klimatyzacyjnych

Specjalista od napraw, konserwacji i wymiany instalacji klimatyzacyjnych pomp ciepła. Szczególnie istotne w sezonie letnim ale bardziej zimowym.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu

Oblicz ubezpieczenie mieszkania i domu online

Ubezpieczenia mieszkania i domu w Szczecinie

Oblicz składkę ubezpieczenia

Nasz kalkulator ubezpieczeń domów i mieszkań pozwoli na porównanie ubezpieczeń w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych, dzięki niemu dopasujemy ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Zapewnia szybki przegląd ofert, nieważne czy chcesz ochronić dom, mieszkanie czy domki letniskowe. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń otrzymasz dopasowaną ofertę.

Polisę otrzymasz na maila bez wychodzenia z domu. Sprawdź nasz kalkulator ubezpieczenia mieszkania. Nic prostszego! Wypełnij formularz, a maila z polisą otrzymasz w ciągu kilku minut.

Co najczęściej ubezpieczają nasi klienci
Masz pytania?

Zapytaj o cenę ubezpieczenia domu mieszkania

  * - pole obowiązkowe

  Ubezpieczasz mieszkanie lub dom ? - Mamy dla Ciebie wszystkie odpowiedzi

  Często zadawane pytania - Ubezpieczenie mieszkania Szczecin

  1.Ubezpieczenia nieruchomości, kto może kupić?

  Ubezpieczenia mieszkań przeznaczone są dla klientów indywidualnych. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, domu lub domku letniskowego, a także, gdy wynajmujesz  mieszkanie od innej osoby. Konieczna do tego jest umowa najmu.

  2.Na jaki okres mogę wykupić ubezpieczenia mieszkania?

  Umowa ubezpieczenia nieruchomości zawierana jest na okres 12 lub 24 miesięcy a nawet 36 miesięcy. Można ją automatycznie przedłużyć po tym okresie. Dzięki takiej opcji masz zagwarantowaną stałą cenę ubezpieczenia.

  3.Jak oszacować sumę ubezpieczenia domu?

  Aby prawidłowo oszacować wartość mieszkania lub domu jednorodzinnego należy zastanowić się ile kosztowałby taki sam dom jeśli zostałby całkowicie. Nie bierzemy pod uwagę wartości działki czy wartości sentymentalnej. Przy szacowaniu sumy ubezpieczenia należy kierować się:
  - kosztami odbudowy w tej samej lokalizacji,
  - ceną materiałów budowlanych na rynku lokalnym,
  - kosztami związanymi z robocizną, w tym wykończeniem domu.

  4.Czy można zrobić cesję na bank?

  Tak, w tym wypadku przy informacji „Czy potrzebujesz cesji ubezpieczenia na bank?”, zaznacz tak. Sprawi to, że przeniesiesz prawa do ubezpieczenia na bank. Stosuje się to najczęściej w przypadku, gdy mieszkanie czy dom jest finansowane z kredytu.

  5.Od czego zależy cena mojej polisy?

  Ceny polis zaczynają się już od 125 zł brutto rocznie. Wpływ na cenne ma wiele czynników. Jej koszt jest zależny w głównej mierze od rodzaju i wartości ubezpieczenia, znajdującego się w niej dobytku, a także ryzyka, od którego chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie. Duże znaczenie ma także konstrukcja budynku.

  6.Czy mogę ubezpieczyć budynek w trakcie budowy?

  Tak. Możesz ubezpieczyć budynek również na etapie budowy. Jednocześnie pamiętaj, że jest to ważna informacja, którą należy przekazać naszemu doradcy ubezpieczeniowemu.

  7.Jak zgłosić szkodę?

  Jeśli wystąpiła szkoda, która jest objęta ubezpieczeniem, należy jak najszybciej (do X dni) zgłosić to na infolinii. Konsultant poinformuje Cię o dalszych krokach, które musisz wykonać. Wypłata odszkodowania może nastąpić na podstawie ustaleń telefonicznych lub po przyjeździe rzeczoznawcy.

  8.Co oferuje OC do ubezpieczenia mieszkania?

  Służy ono do pokrycia kosztów wyrządzonych szkód sąsiadom, które wystąpiły przez naszą nieuwagę, przez nie sprawny sprzęt lub też dzieci. OC zabezpiecza przed koniecznością opłacania z własnej kieszeni skutków np. zalania sąsiadów.

  9.Czy ubezpieczenie domu lub mieszkania jest obowiązkowe?

  Ubezpieczenie nieruchomości muszą mieć posiadacze kredytu hipotecznego — w przypadku zakupu domu czy mieszkania, jak i budowy. Także wymagane jest dla gospodarstw rolnych  o powierzchni ponad 1 hektara. Pozostali właściciele nie mają obowiązku ubezpieczania nieruchomości.

  10.Od kiedy jest ważna polisa mieszkaniowa?

  Polisa ważna jest od dnia opłacenia składki lub od daty wskazanej w zamówieniu.

  Kończy się Twoje ubezpieczenie OC lub AC ? Sam oblicz składkę

  Kalkulator ubezpieczenia samochodu pozwoli w kilka minut porównać i wybrać najtańsze ubezpieczenie OC. Wybierz najlepszą ofertę OC AC i ciesz się z niskiej ceny ubezpieczenia. Kup w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania i zaoszczędź jeszcze więcej pieniędzy.

  Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu OC i AC