Balcia Insurance SE

BTA Insurance Company SE zmieniła swoją nazwę na Balcia Insurance SE.  nazwa w dniu 2 listopada 2016 r. została już zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorstw Republiki Łotewskiej, jednakże w Polsce zacznie obowiązywać dopiero, kiedy zostanie zaakceptowana przez polski sąd. Dzieje się tak, ponieważ ów spółka działa na terenie naszego kraju, jako oddział zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego. Tak, więc dopóki nowa nazwa nie zostanie zarejestrowana ubezpieczyciel w dalszym ciągu będzie funkcjonował pod nazwą BTA Insurance Company SE. Jeśli szukasz agencji ubezpieczeniowej Szczecinie w której możesz nabyć ubezpieczenia komunikacyjne to dobrze trafiłeś. Oferujemy całą gamę ubezpieczeń tego towarzystwa.

Zmiana nazwy z BTA Insurance Company SE na Balcia Insurance SE jest przede wszystkim wynikiem dość konsekwentnie realizowanej strategii wiążącej się z całkowitą reorganizacją spółki oraz planowanej na później sprzedaży portfela w krajach bałtyckich spółce Vienna Insurance Group (VIG).

Przekształcenia, które miały miejsce ostatnimi czasy, powinny w znaczny sposób przyczynić się do rozwoju łotewskiego zakładu ubezpieczeń w Polsce. Kompletna reorganizacja grupy BTA spowodowała, że ich polski oddział ma o wiele większe znaczenie w całej grupie ubezpieczeń. Z kolei, późniejsza sprzedaż portfela łotewskiego, estońskiego oraz litewskiego definitywnie wpłynie na wzmocnienie kapitału ów zakładu ubezpieczeń.

Polski oddział  zdecydowanie powinien skorzystać na zaistniałej sytuacji najbardziej, albowiem jest on na chwilę obecną największym ze wszystkich jednostek organizacyjnych w całej grupie łotewskiego zakładu ubezpieczeń. Ponadto z każdym dniem osiąga coraz to lepsze wyniki na krajowym rynku, a co więcej posiada też odpowiedni kapitał na wprowadzenie nowych produktów oraz struktur i systemów wspierających sprzedaż – skomentował Artur Stępień, Dyrektor oddziału BTA Insurance Company SE w Polsce.

Jak widać przed Balcia Insurance SE pojawiają się coraz szersze możliwości, które skutecznie przyczyniają się do rozwoju spółki oraz wzmocnienia jej pozycji nie tylko w naszym kraju, ale i pozostałych europejskich.

Zmiana nazwy BTA Insurance Company SE na Balcia Insurance SE absolutnie nie spowoduje żadnych zmian w dotychczasowej działalności zakładu na terenie Polski. Wszystkie zawarte umowy i porozumienia zawarte przez BTA Insurance Company SE jak najbardziej pozostają ważne, a ich postanowienia będą po prostu kontynuowane przez Balcia Insurance SE. Nie zmienią się również numery licencji czy dane teleadresowe zakładu.

Warto jest również dodać, iż generalnym partnerem Balcia Insurance SE w Polsce, odpowiedzialnym za sprzedaż produktów ubezpieczeniowych i skuteczną likwidację powstałych szkód, w dalszym ciągu będzie RESO Europa Service Sp. z o. o.

Balcia Insurance SE
Spółka europejska Oddział w Polsce
Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa

Partner generalny Balcia w Polsce

RESO Europa Service Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki

Agent Reso Europa Service Sp. z o.o.

Etapia Ubezpieczenia

Ul.Opłotki 2

70-556 Szczecin

tel 91 434 05 20

Etapia Ubezpieczenia ma swoją siedzibę na ulicy Opłotki 2 w Szczecinie Jeśli szukasz agencji ubezpieczeniowe Szczecinie to dobrze trafiłeś. Oferujemy całą gamę ubezpieczeń tego towarzystwa.