• Etapia Ubezpieczenia Szczecin ul. Opłotki 2 70-565 Szczecin
  • 91 434 05 20
  • 570 32 33 34

Multiagencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-16.00
Wtorek
8.00-16.00
Środa
8.00-16.00
Czwartek
8.00-16.00
Piątek
8.00-16.00

Ubezpieczenie Komunikacyjne OC

Ubezpieczenie komunikacyjne OC

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej  do jej zakupu zobowiązany jest każdy użytkownik pojazdu mechanicznego. Ubezpieczenie OC zabezpiecza  osoby trzecie, które zostały poszkodowane w wypadku. Z naszej polisy OC zostanie wypłacone odszkodowanie, które trafi do osoby poszkodowanej, lub jej bliskich po śmierci poszkodowanego.

Czym się kierować wybierając polisę OC?

Przede wszystkim  musimy wiedzieć, że warunki ubezpieczenia  OC we wszystkich firmach ubezpieczeniowych są identyczne i są regulowane przez ustawę. Dlatego też najważniejszym elementem przy wyborze polisy  jest cena. Na nią wpływają  rozmaite zniżki i zwyżki naliczane przez ubezpieczyciela. Jeżeli dotychczasowy przebieg ubezpieczenia był bezszkodowy zniżka może wynieść nawet  60%.

Jeżeli podczas kontroli okaże się  okaże się, że nie posiadamy ważnego ubezpieczenia OC musimy liczyć się z tym że zostanie nałożona na nas kara za brak OC w 2023 roku przedstawione są w poniższej tabeli, Jak widać nie są to małe sumy więc warto kupić nawet najtańszą polisę ubezpieczeniową.

 Samochód osobowySamochód ciężarowyMotocykl motorower
Do 3 dni1 380 zł2 070 zł230 zł
4-14 dni3 450 zł5 180 zł580 zł
Powyżej 14 dni6 900 zł10 350 zł1 150 zł

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC

Niestety za każdą szkodę wywołaną z naszej winy ubezpieczyciel potrąci nam procent z naszych wypracowanych zniżek. Mniejsze koszty poniosą także ci kierowcy, którzy posiadają  prawo jazdy od wielu lat lecz z pewnych przyczyn nie posiadali polisy OC wykupionej na swoje nazwisko. Mniej  zapłacą również mieszkańcy mniejszych miast i samochodów z mniejszym silnikiem. Okres posiadania prawa jazdy tez ma duży wpływ na składkę.
Ubezpieczenie młodego kierowcy nie jest tanie, klient taki nie jest traktowany ulgowo Towarzystwo Ubezpieczeń naliczy dla takiej osoby zwyżki sięgające nawet 100% składki bazowej. Według statystyk to  niedoświadczeni kierowcy, są sprawcami największej liczby wypadków drogowych. Należy zatem przeanalizować oferty kilku ubezpieczalni można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Warto również wejść w zakładkę Kalkulator OC i samemu przeliczyć swoją składkę oszczędzi to Twój cenny czas i pieniądze.

Ubezpieczenie samochodowe OC i AC

Zadbaj o ochronę swojego samochodu. Kupując pakiet OC wraz z AC, zyskujesz pełne poczucie bezpieczeństwa. Ubezpieczenie zapewni Ci poczucie komfortu, nieważne gdzie jest Twój samochód. Nasz kalkulator pomoże Ci dobrać m.in.:

Tanie ubezpieczenie komunikacyjne Szczecin

Cena od 325

Rocznie