Ubezpieczenie komunikacyjne oc

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej  do jej zakupu zobowiązany jest każdyużytkownik pojazdu mechanicznego.Ubezpieczenie OC zabezpiecza  osoby trzecie, które zostały poszkodowane w wypadku. Z naszej polisy OC zostanie wypłacone odszkodowanie, które trafi do osoby poszkodowanej, lub jej bliskich.

Jeżeli podczas kontroli okaże się  okaże się, że nie posiadamy ważnego ubezpieczenia OC musimy liczyć się z tym że zostanie nałożona na nas kara: samochody osobowe 500 EUR, samochody ciężarowe lub autobusy 800 EUR, pozostałe pojazdy 100 EUR.

 

Czym  się kierować wybierając polisę OC?

Przede wszystkim  musimy wiedzieć, że warunki ubezpieczenia we wszystkich firmach są identyczne i są regulowane przez ustawę. Dlatego też najważniejszym elementem przy wyborze polisy  jest cena. Na nią wpływają  rozmaite zniżki i zwyżki naliczane przez ubezpieczyciela. Jeżeli dotychczasowy przebieg ubezpieczenia był bezszkodowy  zniżka może wynieść nawet  60%. Niestety za każdą szkodę wywołaną z naszej winy ubezpieczyciel potrąci nam procent z naszych wypracowanych zniżek.

Mniejsze koszty poniosą także ci kierowcy, którzy posiadają  prawo jazdy od wielu lat lecz z pewnych przyczyn nie posiadali polisy OC wykupionej na swoje nazwisko. Mniej  zapłacą również mieszkańcy mniejszych miast.
Młody kierowca nie jest traktowany ulgowo Towarzystwo Ubezpieczeń naliczy dla takiej osoby zwyżki sięgające nawet 100% składki bazowej. Według statystyk to  niedoświadczeni kierowcy, są sprawcami największej liczby wypadków drogowych. Należy zatem przeanalizować oferty kilku ubezpieczalni można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Warto również wejść w zakładkę Kalkulator OC i samemu przeliczyć swoją składkę oszczędzi to Twój cenny czas i pieniądze.