Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Agent ubezpieczeniowy i broker

agent ubezpieczeniowy szczecin SzczecinUbezpieczeniami zajmują się w zasadzie przedstawiciele jednego z dwóch zawodów. Są to agenci ubezpieczeniowi i brokerzy ubezpieczeniowi. Istnieje parę różnic pomiędzy nimi i należałoby je znać, tak aby podjęcie decyzji w wyborze ubezpieczenia było łatwiejsze i ażeby posiadać wiedzę czym mogą się różnić ubezpieczenia nabyte u agent ubezpieczeniowy szczecin lub brokera ubezpieczeniowego.

Te dwa zawody posiadają w naszym kraju status pośrednika ubezpieczeniowego i zajmują się z pozoru tym samym czyli pozyskiwaniem klientów, przygotowywaniem polisy. Obydwa zawody zdobywają zezwolenie na wykonywanie działalności od tego samego organu czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Powinno się pamiętać również o tym, że agent ubezpieczeniowy szczecin nie może prowadzić działalności brokerskiej i na odwrót. Mówiąc w skrócie agent ubezpieczeniowy jest reprezentantem towarzystwa ubezpieczeniowego. Spotyka się on z klientem i przedstawia mu gotową propozycję produktów, które oferuje jego towarzystwo.

Z kolei broker ubezpieczeniowy jest tak naprawdę reprezentantem klienta. Spotyka się on z nim i poznaje jego potrzeby, a wówczas później prezentuje mu odkryte i wynegocjowane przez siebie oferty z różnych zakładów ubezpieczeniowych, oferuje w ten sposób sporo szerszą gamę artykułów i daje tobie gruntownie pokaźny wybór.Z tego artykułu wynika, że zdecydowanie lepiej korzystać z usług brokera.

Niemniej jednak nie stale tak jest. Brokerzy przodują w zawieraniu polis na duże kwoty. Dlatego W związku z tym należy udać się do multiagencji ubezpieczeniowej jaką jest Etapia w tym miejscu mają ofertę nawet kilkudziesięciu zakładów ubezpieczeń i bez wątpliwości najtańsze ubezpieczenie.