Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie opon – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie opon Szczecin

Na ubezpieczenie opon samochodowych może zdecydować się każdy właściciel samochodu. Wsparcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego w razie zniszczenia lub uszkodzenia opony otrzymamy po zakupieniu dodatkowej ochrony do polisy ubezpieczeniowej OC i AC. Takiego rodzaju zabezpieczenia coraz częściej proponują też sklepy, w trakcie nabycia ogumienia do auta. Na ubezpieczenie opon samochodowych może zdecydować się każdy właściciel samochodu. Wsparcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego w razie zniszczenia lub uszkodzenia opony otrzymamy po zakupieniu dodatkowej ochrony do polisy ubezpieczeniowej OC i AC.

Cena i zakres ubezpieczenia opon.

Cena ubezpieczenia opon są bardzo różne, podobnie jak jego limit. W branży ubezpieczeniowej można wyszukać propozycję już za kilkanaście złotych na rok, ale ważne, żeby uważnie sprawdzić wariant i zakres jej ochrony. W większości przypadków składka zawiera jedynie pomoc telefoniczną ( np. wiadomość o najbliższym punkcie wulkanizacyjnym) i naprawę bądź wymianę opony na miejscu.

Jak to działa: łapiemy gumę, telefonujemy do firmy ubezpieczeniowej i oczekujemy na przysłanie przez ubezpieczalnię pomocy. W ramach umowy, opona pozostanie naprawiona lub wymieniona ( miej na uwadze jednak, żeby rezerwowa opona bądź zestaw naprawczy był na wyposażeniu auta!). Jeżeli jednak niemożliwe jest rozwiązanie sytuacji na miejscu, multum ubezpieczalni zapewnia holowanie do wulkanizacji. Tam dochodzi do naprawy ogumienia lub wymiany, wszak wydatków połączonych z tymi czynnościami szereg TU już nie pokrywa lub pokrywa je częściowo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia opon ?

Warunki ubezpieczenia sprawdzimy w OWU. Należy się z nimi zapoznać, tym bardziej jeżeli zależy nam na poszerzonym aspekcie zabezpieczenia. W pierwszej kolejności, wskazane jest zwrócić uwagę na poniższe rzeczy:

  • czy ubezpieczenie ogumienia obejmuje ponadto ich kradzież (z na ogół takową gwarancję dostaniemy tylko w zakresie ubezpieczenia AC);
  • czy polisa gwarantuje oddanie wydatków naprawy/wymiany opon również wówczas, jeśli zostały uszkodzone nie w czasie jazdy ( między innymi pocięte na parkingu);
  • czy polisa zawiera wydarzenie, które miało miejsce również na jezdniach nieutwardzonych?
  • czy umowa oferuje pomoc wyłącznie w Polsce, czy także za granicą?
  • czy zawiera zniszczenie ogumienia w efekcie wypadku?
  • czy włącza jedynie zniszczenie ogumienia, czy również felg?

Powinno się również zwrócić uwagę na limity. Mogą być one ilościowe i kwotowe. Co to oznacza? Zakład ubezpieczeń ma prawo sobie zastrzec, że w ciągu roku do reperacji opon stawi się przykładowo max. trzy razy bądź zrealizuje naprawy do danej kwoty ( np. do 2 tys. złotych).

Ubezpieczenie opon z Autocasco czy osobno?

Powinno się pamiętać o jeszcze jednej istotnej rzeczy – nawet jeżeli mamy ubezpieczenie AC, obejmujące ubezpieczenie opon, należałoby rozważyć kupno umowy dedykowanej wyłącznie oponom. Z jakiego powodu?

Uwaga! Tylko po warunkiem, iż uważnie sprawdzimy zakres ochrony ubezpieczenia opon i będzie on szerszy od posiadanego wariantu assistance. Niektóre ubezpieczalnie proponują bardziej wszechstronną służbę ASS ( np. zwrot kosztów noclegu czy też samochód zastępczy w razie poważnych awarii) już jako darmowy dodatek do Auto-casco. Wykupienie kolejnej ochrony byłby w takim razie zupełnie nieuzasadniony.

Dla kogo dedykowane jest ubezpieczenie opon?

Dla kogoś, komu niestraszne są brudne ręce i posługiwanie się lewarem, zapewne nieraz parę złotych okaże się zbędnym kosztem. Ta usługa okazuje się jednak przydatna w sytuacji, kiedy np. na dworze dominuje mróz i pada śnieg, a zmrożone śruby trzymają tak gorliwie, że nie jesteśmy w stanie sami ich odkręcić. Poza tym winno się pamiętać, że wiele nowszych pojazdów nie jest wyekwipowanych w zapasową oponę, a jedynie zestaw naprawczy, jaki nie jest w stanie pomóc nam w każdym wypadku. A biorąc pod uwagę, iż holowanie auta wynosi przynajmniej 3 zł za kilometr, może okazać się, że ubezpieczenie opon Szczecin nie jest jednak przesadnym wydatkiem. Zapraszamy do skorzystania z oferty Etapia Ubezpieczenia Szczecin

Kończy się ubezpieczenie auta?
Sam oblicz składkę

Kończy się ubezpieczenie Twojego samochodu. Mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie to nasz kalkulator ubezpieczenia OC i AC samochodu. Poznasz cenę ubezpieczenia w kilka minut. Sam wybierzesz zakres ubezpieczenia. Polisę otrzymasz droga mailową.

Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu OC i AC