Multiagencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Etapia Ubezpieczenia oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecnie

Z nami ubezpieczysz wszystko

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-16.00
Wtorek
8.00-16.00
Środa
8.00-16.00
Czwartek
8.00-16.00
Piątek
8.00-16.00

Ubezpieczenie samochodów z Angli

Za samochód z Anglii zapłacimy więcej

Gdy decydujemy się na używanie w Polsce samochodu z kierownicą po prawej stronie, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy znacznie więcej za ubezpieczenie.

Paweł Boryczko, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w UNIQA, wyjaśnia tę zależność. Jest to wynikiem zwiększonego niebezpieczeństwa spowodowania wypadku na polskich drogach podczas jazdy takim samochodem. Agnieszka Rosa z PZU uważa, że jest to spowodowane tym, że takie auta po prostu częściej jeżdżą po drogach z lewostronnym ruchem i korzystają z wysokich odszkodowań, które tam są oferowane. Ponadto, może to być również spowodowane tym, że w takich autach znajdują się niestandardowe części i naprawa takiego samochodu jest zwyczajnie droższa. UNIQA proponuje składkę o 200% wyższą na takie właśnie samochody. Nie ubezpiecza ponadto samochodu w ramach AC. W PZU SA składka ta jest o 50% wyższa od standardowej. Jedynie w Link4 nie ma różnicy pomiędzy takimi samochodami.