Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Kara za brak ubezpieczenia OC w 2023roku

Rosną kary za brak OC. Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu osobowego, w 2017 roku brak ubezpieczenia będzie Ciebie kosztować nawet 4000 złotych. Posiadacze samochodów ciężarowych zapłacą jeszcze więcej! Kara za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC  jest uzależniona od pensji minimalnej , której wysokość co roku wyznacza rząd ponieważ od nowego roku płaca minimalna wzrośnie z 1850 do dwóch tysięcy złotych brutto, podrożeje również OC.

Kary za brak OC w 2017 roku

Całkowita wielkość grzywny zależy także od tego, jak długo nie będziesz miał polisy OC oraz od typu pojazdu, którym się poruszasz. Właściciele aut osobowych uiszczą maksymalnie cztery tysiące złotych, to znaczy 300 złotych więcej niż w poprzednim roku. Maksymalna grzywna dotknie tych, których przerwa wyniesie powyżej dwa tygodnie. Jeśli bez bieżącego OC będziemy podróżować od 4 do dwóch tygodni – uiścicie 50% tej grzywny, czyli 2000 zł. Opóźnienie poniżej 3 dni będzie Ciebie kosztowało 800 złotych, czyli 20% maksymalnej grzywny.Większy samochód, wyższa kara

Posiadacze pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych czy autobusów zapłacą jeszcze więcej  maksymalna kara wyniesie sześć tysięcy złotych. Wzrosną również grzywny dla właścicieli skuterków, motocykli i quadów oraz innych  pojazdów zmuszeni będą oddać nawet 670 zł, czyli pięć dych więcej niż przed rokiem.

kara za brak oc w 2017

Porównanie kar za brak ubezpieczenia OC w 2017 i 2016 roku

Brak OC – żadna oszczędność

UFG od wielu lat toczy bitwę z właścicielami samochodów, którzy nie płacą za OC.  Jest ich co niemiara, każdego roku nawet 100 tysięcy właścicieli próbuje zaoszczędzić na kupnie ubezpieczenia niestety jest to oszczędność bardzo złudna. Gdy spowodujemy wypadek będziemy musieli pokryć koszta naprawy uszkodzonych pojazdów z własnych środków, a do tego zostaniemy obciążeni grzywną za brak polisy. “Oszczędność” będzie nas dużo więcej niż polisa OC. Nie mówimy narazie o szkodach osobowych, za jakie też poniesiemy odpowiedzialność.

Kiedy nie zapłacisz kary za brak OC?

Dla przestraszonych kierowców mamy też dobre wieści. O ile od lat jeździsz tym samym samochodem, Twoja polisa OC przedłuży się automatycznie, o czym na pewno powiadomi Cię Twój ubezpieczyciel czy też agent ubezpieczeniowy, o ile zapłaciłeś wszystkie raty. Bez wątpliwości ubezpieczyciel będzie wielokrotnie przypominać Wam o zaległościach, a gdy spowodujesz kolizja, zablokuje wypłatę zadośćuczynienia do momentu, gdy uiścisz każde zaległości. Ale nie będzie Ci groził żadna kara.Kara grozi Wam tylko wtedy, gdy automatyczne przedłużenie ubezpieczenia oc nie zadziała czyli:Jeżeli kupiłeś auto i korzystałeś z polisy poprzedniego właściciela po jej zakończeniu musisz ubezpieczyć samochód na własną rękę wejdź zatem w kalkulator OC i sam oblicz cenę polisy. Gdy nie opłaciłeś wszystkich rat za ubezpieczenie OC

Nie tylko policja – kto nakłada kary za brak OC?

Pamiętaj, że karę za brak ważnej polisy OC prócz policji podczas kontroli, może nałożyć też Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który na bieżąco pilnuje w systemie wznowień każdych ubezpieczeń. Informacja o nałożeniu kary możesz więc dostać także wówczas, gdy Twój samochód czy też motor stoją wykorzystywane na parkingu.

Nie jeżdżę samochodem – czy muszę kupować ubezpieczenie OC?

Tłumaczenie, że Twoje auto cały rok stoi popsute na parkingu. Pod warunkiem pojazd jest zarejestrowany, musi być ubezpieczony. Od tych przepisów nie ma żadnego odstępstwa i takie usprawiedliwienie bez wątpliwości nie pozwoli ci uniknąć mandatu . O ile nie chcesz płacić, sprzedaj pojazd względnie zezłomuj i wyrejestruj.

Podsumowanie

  • Za brak ważnego ubezpieczenia OC w 2017 rosną grzywny r. za samochód osobowy zapłacisz aż cztery tysiące złotych
  • W razie szkody ponosisz wszelakie finansowe konsekwencje. Poruszanie się po ulicach bez aktualnego  OC to żadna oszczędność.
  • Za brak obowiązującej polisy OC ukaże Cię policja mandatem  a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży grzywnę.