Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła

Coraz więcej Polaków zdecydowało się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, czy też pomp ciepła. Jest to wynik dofinansowania, które oferuje rząd oraz stałego zwiększania się cen prądu i gazu. Odpowiednio zainwestowane pieniądze w przydomową energię odnawialną mogą zwrócić się nawet po 5 latach. Instalacje te działają na bazie urządzeń, które, mimo że są przystosowane do długoletniego funkcjonowania, mogą ulec awarii lub po prostu zostać uszkodzone. Koszt demontażu i wymiany sprzętu na nowy może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mało osób ma w zanadrzu taką sumę pieniędzy, dlatego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem pomp ciepła czy też ubezpieczeniem instalacji fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne pozwalają na duże oszczędności na rachunkach za prąd elektryczny. Co więcej, nadwyżkę prądu można odsprzedać przedsiębiorstwom zajmującym się dystrybucją. Z kolei pompy ciepła, które przekazują energię z zewnątrz do wnętrza budynku, pozwalają oszczędzić na ogrzewaniu. Jednocześnie jak wszystkie urządzenia mogą ulec awarii lub zostać uszkodzone, a przy bezpośrednim kontakcie z nieruchomością, mogą spowodować dodatkowo spore straty. Na rynku można znaleźć wiele wariantów ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, ale zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się, jakie dają możliwości.

Zapytaj o cenę ubezpieczenia paneli słonecznych
Masz pytania?

Zadzwoń zapytaj o warunki ubezpieczenia pompy ciepła

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. W jakich sytuacjach pomaga?

To, co pokryje ubezpieczenie fotowoltaiki i pompy ciepła, w pełni zależy od umowy z ubezpieczycielem oraz jej zakresu. To klient, podpisując polisę, decyduje co się w niej znajdzie, czyli od jakiego ryzyka się zabezpieczy. Rynek ubezpieczeń jest na tyle szeroki, że praktycznie każdy zaspokoi swoje potrzeby. Przed czym chronią się klienci?

Uszkodzenie przez zwierzęta – dzikie zwierzęta takie jak kuny, ptaki, ale i szczury mogą przegryźć kable czy uszkodzić instalację podczas gniazdowania. Wariant szczególnie przydatny, gdy mieszkamy w okolicy lasu, na wsi lub w okolicy występuje wiele dzikich zwierząt.

Awaria – może pojawić się na skutek błędu instalatora. Zdarza się to przy nieodpowiednim zabezpieczeniu przewodów. Jeśli na panele pada mocny cień, mogą zepsuć się diody bocznikowej.

Ekstremalne zjawiska pogodowe – porwane przez silny wiatr gałęzie drzew i przedmioty mogą spaść na instalacje i ją zniszczyć. Opady gradu są w stanie uszkodzić szybę w panelu fotowoltaicznym i doprowadzić do korozji. Coraz częściej w Polsce dochodzi do gwałtownie występujących opadów, burz czy wichur, które mogą uszkodzić nie tylko panele słoneczne, ale też dach budynku.

Kradzież i wandalizm – o ile panele fotowoltaiczne, które montowane są na dachu, rzadko zostają zdewastowane i kradzione, to część instalacji, montowana  na ścianach budynku może zostać skradziona. Jednocześnie w przypadku, gdy system fotowoltaiczny, montowany jest na gruncie, zostaje szczególnie narażony na kradzież i uszkodzenia.

Ogień – instalacja może zapalić się przez niewłaściwy montaż lub wadliwe działanie instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo może spłonąć po zaprószeniu ognia w domu lub okolicy.

Pęknięcie szyby, stłuczenie – pęknięcie szyby najczęściej występuje po niewłaściwej instalacji paneli fotowoltaicznych lub konserwacji. Szkło także może zostać uszkodzone przez gałęzie pobliskich drzew.

Osoby, które chcą w pełni zabezpieczyć system fotowoltaiczny, często wybierają pełną opcję, czyli tzw. ochronę od wszystkich ryzyk. To ubezpieczenie skupia się na niespodziewanych zdarzeniach, które wystąpiły nie z naszej winy lub nie wyłącznie przez nas. Jest to ubezpieczenie od wszystkiego.

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych szczecin
tanie ubezpieczenie pompy ciepła Szczecin

Cena ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła

Ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła zapewniają ochronę przed niespodziewanymi wydatkami, które mają na celu przywrócić instalacje OZE do pełnego funkcjonowania. Koszt zawarcia polisy jest zależny od obszarów, które ochrania ubezpieczenie, ale także oferty ubezpieczyciela. Obliczenie składki pomoże przy wyborze najlepszej opcji po jak najniższej cenie. Co wchodzi najczęściej w zakres ubezpieczenia pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych?

Tanie ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych Szczecin

Cena od 80

Rocznie

Ubezpieczenie OZE w ramach rozszerzenia polisy nieruchomości

Osoby, które posiadają już wcześniej ubezpieczony dom i chcą ubezpieczyć pompę ciepła lub instalację fotowoltaiczną, nie muszą się martwić, że będą podwójnie ubezpieczać dane zdarzenie losowe. W takich przypadkach najlepiej zwiększyć zakres ubezpieczenia domu o np. ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych. Można to zrobić u obecnego ubezpieczyciela lub, jeśli kończy nam się okres, na który została podpisana polisa, przenieść się do nowego. Często korzystając z drugiego sposobu, otrzymamy atrakcyjniejszą ofertę, ale zanim to zrobimy, dobrze jest skorzystać z rady doradcy ubezpieczeniowego.

tanie ubezpieczenie instalacji słonecznych i pomp ciepła Szczecin

W Etapia Ubezpieczenia Szczecin nie tylko pomagamy przy zawieraniu polisy, ale także podczas zgłaszania szkody.

Wybór ubezpieczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta

Rynek ubezpieczeń OZE zapewnia szeroki zakres ofert. Z jednej strony daje nam to wiele możliwości. Z drugiej jednak sprawia, że można się w nim pogubić. Dlatego przed zawarciem polisy warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, który pomoże porównać oferty i wybrać najlepsze ubezpieczenie dostosowane do potrzeb odbiorcy. Dodatkowo zwróci uwagę także na warunki otrzymania ubezpieczenia tak, by zostało one wypłacone, jak najszybciej po zaistnieniu szkody.

life insurance 5 1 Szczecin
business insurance 5 1 Szczecin
Kończy się ubezpieczenie auta?
Sam oblicz składkę
Kup OC i AC w pakiecie z mieszkaniem zaoszczędzisz jeszcze więcej.

Kończy się ubezpieczenie Twojego samochodu sprawdź cenę swojej polisy online. Wypełnij kalkulator i poznaj ile zapłacisz za polisę. Nasi klienci dzięki temu oszczędzają nawet 60 % na ubezpieczeniu auta. Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu OC i AC

Wypróbuj nasz kalkulator OC samochodu osobowego