Agencji ubezpieczeniowych w Szczecinie mamy kilka ale tanie ubezpieczenia mają tylko jeden adres. Agencja Etapia Ubezpieczenia Szczecin oferuje najtańsze ubezpieczenia w Szczecinie. U nas ubezpieczysz wszystko.

Kontakt

Etapia Ubezpieczenia

ul. Opłotki 2

70-556 Szczecin

Stare Miasto 

kontakt@etapia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8.00-17.00
Wtorek
8.00-17.00
Środa
8.00-17.00
Czwartek
8.00-17.00
Piątek
8.00-17.00

Ubezpieczenie telewizora jak kupić polisę

ubezpieczenie telewizoraW salonie przeciętnego Kowalskiego w centralnym jego punkcie znajduje się telewizor. Jednak w momencie, gdy zechce on obejrzeć najważniejszy mecz w sezonie Ligi Mistrzów pada jego ukochana plazma. Niestety, ale uszkodzenia nie podlegają standardowej reklamacji. Obowiązująca gwarancja u producenta zawiodła, wtedy warto posiadać ubezpieczenie telewizora.

Gdzie kupić ubezpieczenie telewizora w Szczecinie?

Na obecną chwilę każdego rodzaju mienie da się ubezpieczyć, a tym bardziej jeżeli polisa pojawi się w ofercie wiązanej. Stąd też ubezpieczenie telewizora jest możliwe do nabycia przede wszystkim w marketach sprzedających wyposażenie RTV i AGD, które podjęły współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi i stworzyli dla swoich klientów oferty ochrony. Oferowana przez nich polisa ubezpieczeniowa to przedłużona gwarancja. W praktyce oznacza tyle że będziesz miał prawo do odszkodowania przez określony czas po zakończeniu okresu, w którym przysługuje Ci prawo do reklamacji, również za szkody, które zazwyczaj nie są objęte gwarancją – przykładowo utratą sprzętu na skutek kradzieży z włamaniem. Tak więc, Media Expert oferuje ubezpieczenie telewizora w porozumieniu z Ergo Hestią. Mocno rozbudowane pakiety ochrony można również znaleźć w Media Markt, które współpracuje z Wartą – jednak w tym wypadku obowiązujący wariant skierowany jest do osób prowadzących działalność gospodarczą.

W zasadzie ciężko jest znaleźć na rynku ofertę ubezpieczenia sprzętu elektronicznego dla klienta indywidualnego bezpośrednio u konkretnego ubezpieczyciela. Podobne rozwiązania zwykle zarezerwowane są dla przedsiębiorstw. Niemniej jednak telewizor można ubezpieczyć jako mienie ruchome, w ramach polisy mieszkaniowej, dzięki której – znaczenie ma wybrany przez nas zakres – możesz dostać odszkodowanie za straty powstałe na skutek zalania, pożaru, wandalizmu lub kradzieży.

Jak wygląda procedura zgłoszenia szkody w momencie, kiedy ktoś strąci szklankę z wodą i zaleje telewizor? Wtedy to niezastąpione będzie ubezpieczenie sprzętu elektronicznego zakupionego w branżowym supermarkecie albo za pośrednictwem naszej agencji Etapia Ubezpieczenia, który oferuje specjalistyczne polisy dla różnego rodzajów sprzętów AGD/RTV.

Wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej


Jeżeli ubezpieczasz telewizor, musisz mieć na uwadze to, że ubezpieczyciel nie odpowiada za awarie, które możesz naprawić w ramach gwarancji producenta. Dodatkowo w przypadku polisy dla urządzeń elektronicznych ubezpieczyciel może posłużyć się zasadą subsydiarności – oznacza to, że jeżeli już Twoje mienie zostało ubezpieczone (,np.: polisy mieszkaniowej) towarzystwo ubezpieczeniowe nie odpowie za te same szkody. Wobec czego nie możesz liczyć na kumulację odszkodowań. Innym rozwiązaniem będzie też podział odpowiedzialności.

Warto również wspomnieć, że jeden z popularnych zapisów w OWU ubezpieczeń sprzętu RTV mówi, że jest brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za zagubienie, zastawienie, czy przywłaszczenie mienia. Jeżeli więc telewizor nie zostanie skradziony w trakcie włamania – małe szanse na uzyskanie odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które podejmuje się ochrony Twojego odbiornika nie odpowie za szkody powstałe na skutek normalnego zużycia sprzętu, a także za uszkodzenia, które nastąpiły z powodu nieprawidłowego montażu lub nieautoryzowanej ingerencji, naprawy lub modyfikacji. W praktyce to oznacza tyle że nie masz co liczyć na wypłatę, jeżeli Twój telewizor wymaga drobnej reparacji, ale uszkodzenie, np.: zadrapanie, nie wpływa na działanie urządzenia, a jest jedynie wadą estetyczną. To niektóre z ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Konieczne staje się zapoznanie z nimi jeszcze przed zakupem, zwłaszcza, że odmowa wypłaty odszkodowania jest najczęstszą przyczyną niezadowolenia klientów, który zgodzili się na przedłużoną gwarancję podczas zakupu telewizora w markecie. Warto dodać, że ubezpieczeniom mogą nie podlegać pewne błędy telewizorów, które wynikają z eksploatacji lub wady produkcyjnej, np.: zjawiska wypalania się luminoforu w telewizorach plazmowych lub wady pikseli.

Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia telewizora?
Poniżej znajdziesz kilka z głównych założeń ubezpieczenia znajdujących w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia telewizora oferowanego przez Etapia Ubezpieczenia w Szczecinie.

  •  Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta nie później niż 60 dni od dnia zakupu – w przypadku oferty ograniczonej do nowego sprzętu) lub 6 miesięcy (o ile oferta zakłada także ubezpieczenie używanego sprzętu,
  • Obowiązuje jednorazowo opłacona składka na cały okres ubezpieczenia,
  • Wysokość składki zależna jest od wartości zakupionego sprzętu, okresu ubezpieczenia oraz wybranego wariantu – czyli zakresu ochrony ubezpieczeniowej,
  • W polisie ubezpieczeniowej telewizora nie ma zastosowania udział własny w szkodzie,
  • Suma ubezpieczenia może ulec pomniejszeniu wraz z upływem kolejnych lat użytkowania urządzenia.

Przykładowa oferta ubezpieczenia telewizora

Podsumowanie:

  • Polisa ubezpieczeniowa telewizora jest możliwa do wykupienia wraz z odbiornikiem w sklepie RTV/AGD, takie rozwiązanie to przedłużona gwarancja
  • Ubezpieczenie telewizora możesz objąć polisą mieszkaniową, w ramach ubezpieczenia sprzętu i ubezpieczenia mienia ruchomego,
  • Jednym z rozwiązań jest również osobne ubezpieczenie w ramach naszej multiagencji Etapia Ubezpieczenia Szczecin
  • Wysokość składki jest uzależniona od wartości telewizora, okresu ubezpieczenia oraz wybranego wariantu.
  • Sprawdź też informacje na temat ubezpieczenia telefonu